فناوری و تجارت, مقالات

آیا صنعت استخراج به زیست بوم آسیب می زند؟

نیویورک، از اعطای مجوز به کمپانی گرینچ خودداری می کند؛ ایالت نیویورک همچنین ممنوعیت استخراج دوساله را برای فعالیت های این کمپانی، اعمال کرده است؛ جزئیات را در این مقاله می خوانید:

Greenidge Generating Station

یک شرکت استخراج کریپتو مستقر در “فینگرلِیکز” است که تا قبل از 2020 به عنوان یک ایستگاه ذغال سنگ کار می کرد؛ مجوزهای فعالیت این شرکت در سال 2021 منقضی می شود و از همین جا بود که با بررسی های ایالت نیویورک در تمدید مجوز برای این شرکت، به دلایل محیط زیستی، ممنوعیت ادامه فعالیت اعمال شد.

گرینچ پیش تر بیانیه ای درمورد رد تمدید این مجوز منتشر کرد بدین مضمون که:

مطابق با مفاد قانون اداری ایالت، ما می توانیم بدون وقفه به فعالیت خود تحت مجوز انشار گازهای آلاینده ای که داریم تا تغییر تصمیمات دمدمی گونه ایالتی ادامه دهیم؛ همچنین در ادامه افزود که بر میزان انتشار گاز کربن خود کار می کند و این مقدار را تا سال 2035 به صفر خواهد رساند.

سخنگوی شرکت ضمن انتشار بیانیه ای اعلام کرد:

« ما معتقدیم هیچ مبنای قانونی معتبری برای رد درخواست این شرکت وجود ندارد؛ زیرا هیچ تهدیدی برای قوانین مربوط به آب و هوا و حفاظت از جامعه از تمدید مجوز، وجود نخواهد داشت؛ این وظیفه ی اداره تنظیم استاندارد هوا است که سطوح انتشار گازهای گلخانه‌ای را برای تأسیساتی که مطابق با مجوز فعلی آن عمل می‌کند، بررسی کند.»

 

فعالیت های استخراج کریپتو در ایالات متحده
از سایت های ماینینگ بیت کوین در ایالات متحده خواسته شده است که بر پایداری محیط زیست تمرکز کنند. گرینچ تنها فارمری نیست که بر برنامه انتشار کربن صفر متمرکر شود. یکی دیگر از شرکت‌های استخراج کریپتو در ایالات متحده، “بِلَک مَونتِین انرژی”  در حال برنامه‌ریزی برای استفاده از گازهای طبیعی مازاد، در فعالیت‌های استخراجی به جای استفاده از سوخت‌های فسیلی است.

مدیر عامل ایرن شرکت در مصاحبه ای با یک نشریه خبری از چگونگی عملی شدن این فرایند توضیح داد:

گاز طبیعی به ژنراتورهایی هدایت می شود که آن را به برق مورد نیاز برای پشتیبانی از سرورهای استخراج تبدیل می کنند.

وی در ادامه افزود: «شعله‌ور کردن گاز طبیعی مطمئناً سازگار با ESG نیست… بنابراین توانایی استفاده از آن گاز برای تولید برق و در نهایت ایجاد یک محصول، در این مورد کریپتو، راه‌حل بسیار بهتری است».

بازگشت به لیست