سفارشات خود را برای  بالا 100 هزار تومان را با پیک رایگان تجربه کنید

Scrypt

درباره Scrypt

در رمزنگاری، scrypt یک تابع مشتق کلید مبتنی بر رمز عبور است که توسط کالین پرسیوال در مارس 2009 برای سرویس پشتیبان آنلاین تارسنپ ایجاد شد. این الگوریتم به طور ویژه طراحی شده بود تا انجام حملات را در مقیاس بزرگ غیرممکن کند. در سال 2016، الگوریتم scrypt توسط IETF با نام RFC 7914 منتشر شد. نسخه ساده شده scrypt به‌عنوان طرحی از proof of work توسط شماری از رمزارز‌ها مانند LTC  و DGB استفاده می‌شود. پایه کار الگوریتم scrypt در این واقعیت نهفته است که به طور مصنوعی انتخاب گزینه‌ها برای حل یک کار رمزنگاری را با پر کردن آن با "نویز" پیچیده می‌کند. نویز‌ها شماره‌هایی هستند که به طور تصادفی ساخته می‌شوند و زمان کار را افزایش می‌دهد. در این صورت اگر یک کلاهبردار تلاش کند هسته را با به کارگیری روش جستجوی جامع تجزیه کند، Scrypt این کار را تقریبا نشدنی می‌کند.

برخلاف SHA-256، استخراج scrypt به منابع کمتری نیاز دارد که به لطف آن، ارزهای الگوریتم scrypt را می‌توان با ابزارهای گوناگونی استخراج کرد. برای نمونه CPU و GPU ماینرها و حتی ASIC ماینر‌ها هستند: سازندگان تجهیزات ASIC همچنین در پی راه‌هایی برای «باز کردن» دیگر الگوریتم‌ها و اجرای تابع scrypt  بر روی آن هستند.

استخراج‌کنندگان با تجربه استفاده از GPU را برای استخراج توکن‌های الگوریتم scrypt  توصیه می‌کنند. کارت‌های گرافیک کارکرد بهتری نسبت به پردازنده‌های ASIC  دارند، در میان کارت گرافیک‌ها نیز  Scrypt Miner AMD مناسب‌تر است. زیرا  این کارت‌ها کارکرد مطلوب‌تری نسبت به Nvidia دارند و ساخت GPU از آن‌ها ارزان‌تر است. 

ارز های پشتیبان Scrypt
#سکهقیمتارزش بازارحجم معاملات (24 ساعت)عرضهتغییر24 ساعت گذشته

استخر های الگوریتم Scrypt

SlushPool
Poolin
Antpool
F2pool
Litecoinpool

ماشین های استخراج الگوریتم Scrypt

سبد خرید
تویتر linkedin واتس آپ واتس آپ تلگرام