BITCOIN

$ 66,936.93
bitcoin
Bitcoin (BTC)
1 ساعت0.4%
24 ساعت0.06%
USD
IRT
BTC

تبدیل رمزارز به فیات

تبدیل فیات به رمز ارز

درباره بیت کوین

بیت کوین با نماد اختصاری BTC یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۳۶۴.۵۲ میلیارد دلار، در رتبه ۱ بازار قرار داشته و سهم ۳۸.۶۴ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد .

هر واحد از بیت کوین در این لحظه با قیمت ۱۹,۰۰۰ دلار، با احتساب نرخ تتر ۳۳,۵۲۹ تومان معادل ۶۳۷,۰۵۳,۶۳۲ تومان معامله می شود و حجم مبادلات روزانه آن ۲۶.۲۳ میلیارد دلار است. قیمت در ۲۴ ساعت اخیر -۰.۶۲% کاهش یافته است. بالاترین قیمت بیت کوین در تاریخ ۱۹ آبان ۱۴۰۰معادل ۶۸,۶۶۴.۱۶ دلار بوده که همینک %۷۲.۳۲ پایین‌تر از آن زمان قرار دارد.

تعداد واحدهای در گردش بیت کوین ۱۹.۱۹ میلیون و تعداد کل واحدهای آن ۲۱ میلیون خواهد بود. در حال حاضر فعال ترین صرافی که در آن بیت کوین معامله می‌شود، صرافی ATAIX با سهم %۹۳.۵۰ از حجم معاملات روزانه است.

درباره SHA-256

همانند تقریباً تمام پیشرفت‌ها در زمینه رمزنگاری، دولت‌های جهان به دلیل جنگ‌ها نقش اساسی داشته‌اند. الگوریتم SHA یا الگوریتم هش ایمن (Secure Hash Algorithm)، یکی از این پیشرفت‌ها است.

این الگوریتم رمزنگاری توسط آژانس امنیت ملی ایالات متحده (NSA) و مؤسسه ملی استاندارد و فناوری (NIST) توسعه‌یافته است. هدف آن تولید هش یا کدهای منحصربه‌فرد بر اساس استانداردی است که با آن اسناد یا داده‌های رایانه‌ای را می‌توان در برابر هر عامل خارجی که مایل به تغییر آن‌ها است ایمن کرد.

این الگوریتم پیشرفت بزرگی در راه تضمین حفظ حریم خصوصی محتوا در پردازش اطلاعات بوده و هست. در سال 1993 نخستین SHA عرضه شد و بیت‌کوین از الگوریتم 56 بیتی نسل دوم SHA در بستر بلاک‌چین استفاده می‌کند.

سبد خرید
تویتر linkedin واتس آپ واتس آپ تلگرام