فناوری و تجارت, مقالات

درخشش بایننس حتی در روزهای سخت

ژانپنگ ژائو بنیانگذار و مدیر اجرایی صرافی بحث برانگیز بایننس، این روزها از سوی حکومتی ها به شدت تحت فشار است؛ با این حال اصرار دارد که آینده روشن است.

با سقوط شدید بازار رمزارز، بنیانگذار بایننس، به نظر ضربه پذیر شده است. به گفته ی بلومبرگ، وی سقوط این بازار که ابتدا با انحدام استیبل کوین تِرا آغاز شد را فرصتی برای تراز کردن حداکثری ارزش واقع و عرضه ی وام های بدهی می داند. این صرافی همچنان استخدام ها را انجام می دهد و ادعا می کند با سقوط بیشتر، حتی اگر باقی رقیبان از میدان پا پس بکشند، با قدرت و پرنفوذ ادامه خواهد داد؛

شرکت آقای ژائو موفقیت دهه ی گذشته ی کسب و کارش را مدیون گسترش بازار رمزارزها است. به گزارش مجله وال استریت، این صرافی، تا پیش از سقوط بازار رمزارز، بیشتر از چهار رقیب بزرگ خود تراکنشات بیتکوین و اتریوم انجام می داد (با ارزش تقریبی روزانه 76 میلیارد دلار ) اگرچه در طول مسیر، مقاومت ها و بحث های جنجالی زیادی به پا کرد که همین امور در موفقیت بایننس بی تاثیر نبوده است.

به گفته ی فایننشیال تایمز، بایننس بخاطر همه جا در دسترس بودنش بر پایه بی مکانی، با موفقیت فعالیت تنظیم کنندگان قوانین (رگولاتورها) را، طی سالها به طور دقیق مورد بررسی قرار داده است. این داده ها در یک دفتر بدون مرکز فرماندهی در یکی از جزایر متتعلق به انگلستان، به نام “سایمَن آیلندز” جمع آوری شده است که فعالیت خود را با حمایت “constellation of affiliates” در سراسر دنیا انجام می دهد. نامبرده، یکی از بزرگترین مدیران برنامه شرکت های توزیع است و در بیشتر از 30 برند، از 10 صنعت بزرگ، خدمات خود را ارائه می دهد.

در میان این مسائل، بایننس به ضعف در کنترل پولشویی نیز متهم شده است؛ به گزارش رویترز، بایننس، در 5 سال گذشته، مبلغ 2.35 میلیارد دلار وجوه غیر قانونی کسب کرده که این مبلغ توسط رگولاتورهای انگلیسی، بلوکه می شود. اما این صرافی، ضمن رد ادعای مطرح شده می گوید در تلاش برای کاهش موارد این چنینی و بهبود استاندارد در صنعت است؛ در همین راستا، قوانین جدیدی در 2021 برای احراز هویت دقیق تر کاربران از سوی این صرافی وضع گردید.

با این حال، رگولاتورها با هدف محدودسازی مرز متخلخل بین کریپتو  و بازار مالی متعارف فعالیت هایش را با نظارت دقیق‌تری ادامه می دهد. اینطور که به نظر می رسد، ژائو در حال تدوین استراتژی به سبک سیلیکون ولی است؛ یعنی تسلط بر بازار را مقدم را سود و ضرر خود قرار می دهد.

بازگشت به لیست