فناوری و تجارت, مقالات

استراتژی‌های ترید در بازار رمزارز

نگاهی گذرا به قیمت بیت کوین طی چند سال اخیر روند صعودی قوی را نشان می دهد. از آنجا که بیشتر خریداران و فروشندگان افراد عادی هستند و تاجر حرفه ای نیستند، بازار ارزهای رمزپایه نسبت به هیاهوی رسانه ای و اخبار بسیار حساس است. وقتی خبر خوب است، مردم برای خرید بیش از حد ارزشمند عجله می کنند. وقتی اتفاق بدی می افتد، آنها وحشت می کنند و دارایی های خود را به زیر ارزش واقعی خود می فروشند. این زمان فرصت مناسبی برای سرمایه گذاران با برنامه برای خرید ارزهای رمزپایه با ارزش پایین تراست.

در این مقاله سه استراتژی شناخته شده در سرمایه گذاری را معرفی می‌کنیم:

  • میانگین هزینه دلار (DCA):

میانگین هزینه دلار یک استراتژی معاملاتی محبوب و کاملاً تست شده است که در صورت انجام در مدت زمان طولانی بهتر جواب می دهد. مفهوم ساده است، به جای اینکه همه پول خود را یک باره روی یک ارز دیجیتال خاص سرمایه گذاری کنید، آن را به مقادیر کم تقسیم کنید، زمان و روز خاصی از هفته را انتخاب کنید و فقط در آن زمان خرید با مقدار تقسیم شده را انجام دهید.

مثال: شخصی 10 هزار دلار دارد که می خواهد روی بیت کوین سرمایه گذاری کند و تصمیم می گیرد به جای اینکه کل مبلغ را در یک بار هزینه کند، 10 هزار دلار خود را به 20 قسمت 500 دلار تقسیم کند. او سپس یک روز خاص از هفته و زمان را برای خرید بیت کوین انتخاب می کند. تجربه نشان داده است استفاده از این استراتژی ریسک را پایین آورده و میزان سود بیشتری را در بازارهای پرنوسان برای سرمایه گذار به ارمغان می آورد.

  • صلیب طلایی ضربدر مرگ:

این استراتژی روشی است که از دو میانگین متحرک (MA) استفاده می کند. MA عبارت است از یک خط نشانگر نمودار که میانگین قیمت متوسط ​​یک دارایی را برای مدت زمان مشخصی نشان می دهد. در این استراتژی، شما به دنبال تقاطع بین 50 MA (متوسط ​​50 روز قبلی) و 200 MA (متوسط ​​200 روز قبلی) در بازه های زمانی طولانی هستید. از آنجا که این کار با مشاهده فعالیت قیمت در بازه های زمانی طولانی سروکار دارد، یک استراتژی تجاری طولانی مدت است که از 18 ماه به بعد بهترین عملکرد را دارد.

شما به دنبال دو نوع کراس اوور هستید:

همگرایی (صلیب طلایی): وقتی 50 MA از بالای 200 MA عبور می کند که یک سیگنال خرید است.

واگرایی (ضربدر مرگ): وقتی 50 MA از زیر 200 MA عبور می کند که یک سیگنال فروش است.

شایان ذکر است که این روش معاملاتی نیز در بازارهای بی ثبات بسیار موثر است.

  • استراتژی RSI:

این استراتژی زمانی بکار می رود که قیمت شروع به حرکت در جهت مخالف ، از روند نزولی به روند صعودی یا بالعکس می کند. RSI مخفف “شاخص مقاومت نسبی” است، یک نمودار است که با محاسبه میانگین تعداد سود و زیان در یک دوره 14 روزه، حرکت را اندازه گیری می کند. خط نشانگر بین 0 تا 100 در نوسان است و می تواند برای آن دارایی، برجسته سازی ” بیش از حد خریداری شده ” یا ” بیش از حد فروخته شده ” را مشخص کند. برای نشان دادن این مسئله معمولاً از یک کانال بین 30 تا 70 استفاده می شود. هنگامی که خط نشانگر از کانال بالای 70 خارج شد، دارایی “بیش از حد خریداری شده” در نظر گرفته می شود و قیمت آن احتمالاً پایین می آید. برعکس، وقتی دارایی از پایین کانال زیر 30 عبور کرد، دارایی ” بیش از حد فروخته شده ” در نظر گرفته می شود، این بدان معناست که قیمت احتمالاً افزایش خواهد یافت.

این روش گاهی اوقات می تواند نتایج نادرستی را به همراه داشته باشد. به عنوان مثال ، مواردی وجود دارد که RSI نشان می دهد یک دارایی بیش از حد خریداری شده است، که به طور معمول یک سیگنال فروش است ولی سپس قیمت بیشتر می شود.

بازگشت به لیست