فناوری و تجارت, مقالات

همکاری سامسونگ با بانک مرکزی با توسعه پروژه CBDC

پروژه بانک مرکزی کره جنوبی در زمینه ارز دیجیتال ملی این کشور (CBDC) که از July 2021 آغاز شده است، مورد توجه همگان قرار گرفته است. بر اساس گزارش کره تایمز، شرکت سامسونگ به پیشرفت این پروژه کمک خواهد کرد.

سامسونگ به تازگی تصمیم گرفته است در پروژه آزمایشی CBDC به رهبری بانک کره جنوبی شرکت کند و در آن افراد متخصص روی کاربردهای CBDC در محیط آزمایش تحقیق کنند. در حقیقت سامسونگ بستری را ایجاد خواهند کرد که از CBDC پشتیبانی می کند. علاوه بر سامسونگ، بانک کره جنوبی با شرکای دیگری از بخش خصوصی مانند Ground X و نیز یک شرکت مبتنی بر بلاکچین به نام Kakao همکاری می کند.

نمایندگان سامسونگ و بانک کره در مورد مزایای CBDC و پتانسیل آنها برای بهبود سیستم پرداخت کشور صحبت کرده اند. تایمز مدعی است که سامسونگ و بانک کره، قابلیت استفاده سیستم های بلاک چین را بر روی موبایل های سری گلکسی آزمایش خواهند کرد. همچنین به طور خاص، Kakao و Samsung Group یک برنامه آزمایشی را با هدف بررسی انتقال پول و حواله بین کشورها، صدور و توزیع CBDC و نظارت بر نحوه عملکرد آن در محیط های مجازی، راه اندازی می کنند.

آیا سامسونگ قابلیت CBDC را با گوشی های هوشمند خود آزمایش می کند؟

منابع نقل شده از این گزارش می گویند که در این پروژه سامسونگ چند وظیفه اصلی را بر عهده خواهد داشت: تعیین ظرفیت انجام پرداخت به سایر دستگاه ها و امکان پرداخت از طریق تلفن های همراه با استفاده از ارز دیجیتال بدون دسترسی به اینترنت و ارسال حواله CBDC به سایر تلفن های همراه یا سایر حساب های بانکی متصل.

اهداف توسط واحد فناوری اطلاعات شرکت و یک شرکت وابسته به نام Escor انجام خواهد شد. به گزارش تایمز، این نهادها مراحل آزمایش با ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را پیش خواهند برد. بعد از توسعه پروژه CBDC کره جنوبی در مرحله آزمایشی، سامسونگ و سایر شرکای درگیر به دنبال رفع مشکلات و محدودیت های فنی پروژه خواهند بود.

بازگشت به لیست