استخراج رمزارز, رمزارز, فناوری, فناوری و تجارت

Nvidia با استفاده از کارت‌های گرافیکی بهره‌وری استخراج رمز ارزها را محدود می‌کند

انویدیا اعلام کرد که با استفاده از طیف وسیعی از واحدهای پردازش گرافیکی (GPU) جدید، بهره‌وری استخراج ethereum یا ارزهای رمزنگاری دیگر را محدود کند.

در یک پست وبلاگی که در 19 فوریه منتشر شد، سازنده سخت افزار آمریکایی گفت که این محدودیت ابتدا در کارت گرافیکی جدید Geforce RTX 3060 قرار دارد که بنا دارد در تاریخ 25 فوریه عرضه شود.

انویدیا نشان داد که درایورهای نرم افزار جدید GPU برای شناسایی ویژگی های خاص الگوریتم استخراج اتریوم و محدود کردن میزان بازدهی استخراج ارزهای رمزپایه تا حدود 50٪ طراحی شده اند.

با این حال، Itpro گزارش داد، این نرم افزار کارایی تمام فعالیت های استخراج رمزنگاری را محدود نمی کند، بلکه فقط محدودیت اعمال می شود که پردازش ها از الگوریتم های Dagger Hashimoto یا Ethash پیروی کنند.

گزارش شده است که پردازنده های گرافیکی که عمدتا در کنسول های بازی ویدیویی استفاده می شوند به دلیل احتکار توسط استخراج کنندگان اتریوم، کمیاب شده و در نتیجه قیمت ها افزایش یافته است. اتریوم یکی از معدود رمز ارزهایی است که همچنان می توان با استفاده از کارت های گرافیک استخراج کرد.

با این حال، انویدیا قصد دارد GPU هایی را تولید کند که به طور خاص استخراج کنندگان اتریوم را هدف قرار دهند.

این شرکت اظهار داشت که کارت گرافیکی فاقد خروجی نمایشگر است و باعث می شود جریان هوا در هنگام استخراج بهبود یابد و توضیح داد که همچنین دارای ولتاژ و فرکانس کمتری هستند که باعث بهبود کارایی انرژی استخراج می شود.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *