فناوری و تجارت, مقالات

تاثیر قیمت بیتکوین بر ظرفیت مشاغل

ماه گذشته، شرکت های صنعت رمزارز در همه جای جهان خبر از کاهش مشاغل دادند؛ در این بین، صرافی “کوین بیس” اولین شرکتی بود که 18% از نیروی کار خود را تعدیل کرد. بعد از آن 30% از کارکنان “بای بیت” از کار خود برکنار و بعد از آن “کریپتو دات کام” اقدام به تعدیل نیروی 5 درصدی نمود؛ چرا که پروتکل های جدید سازمان های وام دهنده مثل “سیلیسیوس” و سایر پروتکل های “دیفای” اجزه برداشت به صرافی ها را نمی دهند.

با گذشت چند هفته و بهبود اوضاع اخبار در ادامه روند خرسی بازار، صرافی “کوین بیس” آگهی استخدام نیروی تازه منتشر می کند؛ همینطور اخبار خوب از سوی “متا” با پذیرش همزمان توکن های ناهمسان از سوی پلتفرم های این شبکه و ادغام کیف پول های رمزارز، اوضاع بازار رمزارز را به خوبی تلطیف می کند.

به گفته ی مدیر محصول متا، در آپدیت جدید، پروفایل کاربران فیسبوک با آیکون کلکسیون های دیجیتال به روز رسانی شده که در آن قابلیت نمایش کلکسیون این مدل توکن ها ممکن می شود. تنها کاری که بایست به عنوان کاربر انجام دهید، اجازه دسترسی به اطلاعات کیف پولتان، به متا است. سپس این توکن ها، می توانند مانند مابقی پست ها، به اشتراک گذارده شده و میان سایر کاربران از محبوبیت برخوردار شوند. همینطور، مارتین برایانت، مشاور فناوری و رسانه، طی توییتی اعلام کرد: متا می خواهد یک خانه برای کاربران نسل سوم وب ارائه دهد.

 

روند پژوهشی شرکت های فین تک تمامی ندارد؛ بستر جدیدی برای تجارت توکن های ناهمسان به لطف توسعه ارز جدید “اِوِر گرو” بر بستر “بایننس کوین” از اخبار مهم دیگری است که هزینه های ضرب در صنعت را به شدت کاهش خواهد داد. پشتیبانی، تنها توکن های ناهمسانی که بر بستر اتریوم و پلوگون باشند را پوشش می دهند؛ ممکن است در آینده آثار متکی بر ارزهای سولانا و فلو نیز پشتیبانی شوند. طبق اطلاعاتی که از آخرین ویدئو منتشر شده در صفحه توییتر “لونااسکای” در دسترس است، بروزرسانی های پلتفرم جدید، هزینه ضرب را به حدود 0.2 تا 0.4 دلار کاهش می دهد که بسیار کمتر از هزینه های گاز اتریوم است که اغلب از 10 دلار تا حتی 40 و 50 دلار هزینه بر است. بازار “اوپن سی” هزینه های ضرب و برش را به خریداران منتقل می کند که این به معنای سود بیشتر برای هنرمندان است. در این پلتفرم قابلیت اشتراک گذاری توکن های ناهمسان نیز وجود دارد. این امر به کاربران کریپتو اجازه می‌دهد تا دارایی‌های دیجیتال را در مقابل توکن ناهمسان خود به عنوان وثیقه قرض کنند. سکه “اِوِرگرو” با هدف تبدیل شدن به ارز دیجیتال برتر، همچنان برای درآمد غیرفعال است و از سپتامبر با استفاده از مالیات تراکنش مقیاس پذیر، بیش از 37 میلیون دلار به سرمایه گذاران پرداخت کرده است.

طبق اعلام “کراکن”، این هفته 650 کارمند جدید در ایالات متحده و بریتانیا استخدام و در این شرکت مشغول به کار خواهند شد. موقعیت‌های شغلی تمام وقت و از راه دور که شامل نقش‌هایی برای فناوری اطلاعات، مهندسی، منابع انسانی، بازاریابی، تبلیغات، روابط عمومی، حقوقی، مالی و نیروی فروش می‌شوند. درایو استخدام کراکن، بزرگ‌ترین اما به دور از فضای کریپتو در این هفته بوده است.

سازندگان استیبل کوین “سیرکِل” همچنین 159 موقعیت شغلی جدید تمام وقت و از راه دور را در هفته گذشته اعلام کرده اند. موقعیت های شغلی مطرح شده شامل نیروی فروش، فناوری اطلاعات، امور مالی، مدیریت محصول و مدیریت هستند.

در مجموع، بیش از 562 آگهی شغلی کریپتو تنها در بریتانیا در طول هفته گذشته ارسال شده است. تقریباً 30 درصد از مشاغل مربوط به مهندسان نرم افزار است – اما مدیران بازاریابی و توسعه دهندگان بلاک چین نیز مورد تقاضا هستند.

بلومبرگ همچنین گزارش می دهد که کوین بیس با استخدام های جدید، حضور خود را در اروپا گسترش خواهد داد. این خبر تنها چند هفته پس از آن منتشر شد که کوین بیس 1100 شغل (18 درصد از نیروی کار خود) را به دلیل سقوط قیمت کریپتو حذف کرد.

به گفته نانا موروگسان، معاون توسعه تجارت و بین‌الملل کوین‌بیس، این صرافی قصد دارد در بازارهای جدیدی از جمله ایتالیا، اسپانیا، فرانسه و هلند ثبت نام کند.

بازگشت به لیست