فناوری و تجارت, مقالات

بیتکوین جایگزینی برای دلار آمریکا

تحلیلگران مالی در مورد چشم انداز بلند مدت بیت کوین ادعا می کنند که این ارز رمزپایه به پیشرفت در جاه طلبی خود برای جایگزینی دلار ایالات متحده به عنوان یک ابزار مبادله ای ادامه می دهد.

روچیر شارما، رئیس اتحادیه استراتژیست جهانی و رئیس تیم سهام نوظهور در مدیریت سرمایه گذاری مورگان استنلی ، در روزنامه روز ملی انگلیس ، فایننشال تایمز ، نوشت: ” دلایلی وجود دارد که فکر می کنیم بیت کوین عجله دارد ریشه های عمیق تری ایجاد کند. “

شارما که حدود 20 میلیارد دلار دارایی را مدیریت می کند، افزود: “وقتی کشورهای دنیا نسبت به ایالات متحده بی اعتماد شوند، سلطنت دلار به پایان می رسد. افزایش بیت کوین ممکن است هنوز یک حباب باشد، اما هجوم امسال به ارزهای رمزپایه باید به عنوان هشداری برای چاپگرهای پول دولتی در همه جا به ویژه در ایالات متحده باشد. تصور نکنید که ارزهای سنتی شما تنها ذخیره ارزش یا ابزار مبادله ای هستند که مردم همیشه به آن اعتماد خواهند کرد.”

در همین حال، جان لا فورج رئیس استراتژی دارایی واقعی در یک غول بانکی دیگر، ولز فارگو گفت که “بیشتر سرمایه گذاران نام رمز ارزها را شنیده اند ، اما تعداد کمی از آنها تاکنون ارز خریداری کرده یا استفاده کرده اند. آنها توجه زیادی را به خود جلب می کنند ، اما لزوماً پول زیادی برای سرمایه گذاری ندارند. ارزش کل بازار ارزهای رمزنگاری شده تقریباً 560 میلیارد دلار است که تقریباً یک چهارم اندازه شرکت فناوری S&P 500 با بیشترین سرمایه بازار است.”

به گفته وی ، سرمایه گذاری ارزهای رمزنگاری شده امروز مانند سرمایه گذاری طلا در اوایل 1850 است و او اعتراف کرد که “ارزهای رمزنگاری شده می توانند روزی شایسته سرمایه گذاری شوند.”

بازگشت به لیست