تجارت, رمزارز, فناوری و تجارت

گروه ماراتن 150 میلیون دلار بیت‌کوین به عنوان دارایی ذخیره می‌کند

گروه ثبت اختراع ماراتن، روز دوشنبه اعلام کرد که در معامله ای به ارزش 150 میلیون دلار 4813 بیت‌کوین خریداری کرده است. این شرکت به لیست شرکت‌هایی که بیت کوین را در خزانه خود نگهداری می کنند، می‌پیوندد.

مریک اوکاموتو، رییس و مدیرعامل Marathon، گفت که شرکت Nasdaq در حال خرید بیت کوین به عنوان یک موقعیت برای سرمایه گذاری است.

اوکاموتو در بیانیه ای گفت: “ما … معتقدیم که اختصاص بخشی از دارایی های خزانه داری ما به بیت کوین، یک استراتژی بلند مدت  است که بهتر از داشتن دلار آمریکا خواهد بود، مانند عملکرد سایر شرکت های آینده نگر مانند Microstrategy.”

ماراتن، با پرداخت تقریباً 31135 دلار برای هر بیت کوین، این ارز را خریداری کرد. این معامله توسط شرکت خدمات مالی ارز رمزپایه گروه سرمایه گذاری نیویورک دیجیتال (NYDIG) اجرا و در 21 ژانویه به اتمام رسید.

گروه ماراتون به عنوان یک استخراج کننده بیت‌کوین، در حال حاضر حداکثر دو بیت کوین در روز تولید می کند و اکنون با خرید 103000 ماینر پیشرفته S19 از Bitmain به دنبال توسعه است. اوکاموتو گفت که انتظار می رود که ماینرها تا پایان سه ماهه اول سال 2022 تحویل و نصب کامل شوند.

در ماه اکتبر، ماراتن توافق نامه سرمایه گذاری مشترک با Beowulf Energy را اعلام کرد که هزینه برق آن را برای استخراج بیت کوین 38٪ کاهش می دهد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *