رمزارز, فناوری و تجارت

کلاهبرداری حساب کاربری را در Coinbase خالی کرد

دفتر دادستانی ایالات متحده اعلام کرد که یک کاربر Coinbase از طریق یک اعلان جعلی در کمتر از 10 دقیقه 11.6 میلیون دلار ضرر کرد.

این اعلان که به ظاهر از طرف Coinbase امده بود نشان می داد که حساب ان کاربر قفل شده است.از همین رو این کاربر با قسمت خدمات پشتیبانی که در این اعلان اماده بود تماس می گیرد.مشخص نیست که این فرد چگونه از تراکنش های Coinbase اطلاع داشته است .

طبق اسناد دادگاه کاربری که مورد کلاهبرداری قرار گرفته است G.R شناسایی می شود او پس از تماس با ان شماره تلفن به یک نماینده خدمات مشتریان متصل می شود .ان نماینده با اجازه G.R از راه دور به حساب او دسترسی پیدا می کند و یک سری تغییرات را ایجاد می کند.او محدودیت تراکنش روزانه را افزایش داد و همچینین برخی اعلان ها و تنظیمات هشدار حساب G.R را نیز غیر فعال کرد.

به گفته محققان ظرف چند دقیقه 200 عدد بیت کوین و مقداری XML از حساب او خارج می شود که ارزش ان ها به حدود 11.6 میلیون دلار می رسد .

کلاهبردار سپس این ارز های را در چندین حساب مختلف می چرخاند و در نهایت ان را به یکی از بزرگترین صرافی های ارز های دیجیتال یعنی Huobi Global منتقل کرد.بازرسان برای باز پس گیری این ارز ها با پاسخ منفی این صرافی مواجه شدند ولی در نهایت با توجه به خواست دادگاه این صرافی مجبور شد که این ارز ها را در حساب خود بلوکه کند.

تام مرژک مدیر روابط عمومی دفتر دادستانی ایالات متحده در لس انجلس گفت که صرافی Huobi موافقت کرد که وجوه را تا حل و فصل این پرونده مصادره کند.او افزود در این پرونده تاکنون کسی دستگیر یا متهم نشده است و تحقیقات همچنان ادامه دارد.

بازگشت به لیست