رمزارز, فناوری, فناوری و تجارت

کراکن حساب‌های FTX ،Alameda Research و مدیران آن‌ها را می‌بندد

صرافی کریپتو کراکن با مجریان قانون درباره حساب‌های انگشت شماری وابسته به گروه ورشکسته FTX، Alameda Research و مدیران آن‌ها گفتگو کرده است. کراکن پس از کشف اینکه یک حساب کاربری در پلتفرم آن در ارتباط با نقل و انتقالات غیرمجاز در FTX به کار رفته با مجریان قانون در تماس بوده است.

صرافی کریپتوکارنسی کراکن اقداماتی را برای بستن حساب‌های تایید شده در پلتفرم خود که وابسته به گروه FTX، Alameda Research و مدیران اجرایی آن‌ها است، انجام داده است. حساب رسمی توییتر کراکن در اوایل صبح یکشنبه توییت کرد: “دیگر مشتریان Kraken تحت تاثیر قرار نمی‌گیرند. کراکن ذخایر کامل را نگهداری می‌کند.

FTX روز آدینه اعلام ورشکستگی در ماه‌ آتی کرد. پس از کناره‌گیری سام بنکمن فرید، جان ری به عنوان مدیر اجرایی گروه FTX قرار گرفت.

هکر FTX ادعای استفاده از Kraken می‌کند.
پس از تشکیل پرونده ورشکستگی FTX، کاربران توییتر متوجه شدند که کیف پول صرافی در حال تخلیه شدن است. Ray، مدیرعامل جدید FTX و مدیر ارشد بازسازی، جابجایی‌های بی‌پروانه را پذیرفت.

کاربران توییتر همچنین متوجه شدند که وجوه از Kraken به کیف پولی که برای نگهداری برخی از توکن‌های دزدیده شده استفاده می‌شود، منتقل شده است. پس از چند ساعت، نیک پرکوکو، افسر ارشد امنیتی کراکن در توییتی نوشت: “ما هویت این حساب را می‌دانیم.” با این رو، او خاطر نشان کرد که نمی‌تواند هویت کاربر را به گونه همگانی در رسانه‌های اجتماعی فاش کند.

راین میلر، مشاور کل FTX، شنبه توضیح داد: «به دنبال پرونده های ورشکستگی فصل 11 – FTX US و FTX.com اقدامات پیشگیرانه را برای انتقال همه دارایی‌های دیجیتال به انبار سرد آغاز کردند. این روند برای کاهش آسیب با دیدن معاملات غیرمجاز شتاب گرفت.

میلر سپس به گفته مدیر عامل جدید FTX گفت:
همانطور که به طور گسترده گزارش شده است، دسترسی بی‌پروانه به دارایی‌های ویژه رخ داده است. ما با مجریان قانون و تنظیم کننده‌های مربوطه در تماس بوده‌ایم و در حال هماهنگی با آن‌ها هستیم.

بازگشت به لیست