رمزارز, فناوری, فناوری و تجارت

هکرهای کریپتو در همین سال از 125 هک تاکنون بیش از 3 میلیارد دلار درآمد داشته‌اند

داده‌های شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Chainalysis نشان می‌دهد که اکتبر “بزرگترین ماه در بزرگترین سال فعالیت هکری است.” این شرکت اضافه کرد که هکرهای کریپتو در سال جاری تاکنون بیش از 3 میلیارد دلار از طریق 125 هک درآمد کسب کرده اند.
فعالیت هک کریپتو در ماه اکتبر افزایش می یابد
Chainalysis برخی از آمارهای مربوط به هک کریپتو را چهارشنبه به اشتراک گذاشت. شرکت تجزیه و تحلیل داده های بلاک چین توضیح داد که در سال 2019، بیشتر هک ها صرافی های متمرکز را هدف قرار می دادند. با این حال، اکثریت قریب به اتفاق اهداف اکنون پروتکل های مالی غیرمتمرکز (defi) هستند. Chainalysis نوشت:
پس از چهار هک دیروز، اکتبر اکنون بزرگترین ماه در بزرگترین سال فعالیت هکری است … تا کنون در این ماه، 718 میلیون دلار از پروتکل های defi در 11 هک مختلف به سرقت رفته است.


کل ارزش هک شده و تعداد هک ها بر اساس ماه. منبع: Chainalysis
چهار هک که روز سه شنبه انجام شد شامل کیف پول Rabby، QANPlatform، Temple DAO و Mango Markets بود. بزرگترین سوء استفاده از این چهار مورد، هک Mango Markets پروتکل defi مبتنی بر Solana بود که حدود 115 میلیون دلار به سرقت رفت.
Chainalysis توضیح داد: “پل های زنجیره ای یک هدف اصلی برای هکرها هستند، با 3 پل در این ماه شکسته شده و نزدیک به 600 میلیون دلار به سرقت رفته است، که 82٪ از ضررهای این ماه و 64٪ از ضررهای کل سال را شامل می شود.”
با این سرعت، سال 2022 احتمالاً از سال 2021 به عنوان بزرگترین سال هک در تاریخ پیشی خواهد گرفت. تا کنون، هکرها از طریق 125 هک بیش از 3 میلیارد دلار درآمد کسب کرده اند.

بازگشت به لیست