استخراج رمزارز, رمزارز, فناوری, فناوری و تجارت, ماینر, مقالات

هش‌ریت بیت‌کوین در برابر نرخ‌های زمستانی کریپتو قوی‌تر از همیشه باقی می‌ماند

علیرغم این واقعیت که استخراج‌کنندگان بیت‌کوین حداقل سود در هر پتاهاش در ثانیه (PH/s) دریافت می‌کنند، و تعداد بی‌شمار تیترهایی که عملیات استخراج خاص را از زمستان کریپتو نشان می‌دهند، کل هش‌ریت شبکه همچنان نزدیک به 300 اگزاش است. در هر ثانیه (EH/s). با کاهش نرخ بیت‌کوین و دشواری استخراج در بالاترین حد خود، روند فعلی ماینرهای بیت کوین را به حداقل رسانده است. در همین حال، هدف‌گیری مجدد دشواری بعدی که قرار است در 23 اکتبر یا حوالی آن انجام شود، نشان می‌دهد که افزایش دیگری رخ خواهد داد.
هش ریت بیت کوین با وجود موانع فعلی همچنان بالاست.
کمتر از دو روز باقی مانده است، به نظر می رسد که استخراج کنندگان بیت کوین (BTC) از نظر سختی شبکه افزایش صعودی دیگری خواهند داشت. در حال حاضر، سختی بیت کوین در بالاترین حد خود (ATH) در 35.61 تریلیون است و تغییر بعدی قرار است در کمتر از دو روز در تاریخ 23 اکتبر 2022 یا حدوداً اتفاق بیفتد.

سختی بیت‌کوین در 21 اکتبر 2022 تقریباً 35.61 تریلیون است. هدف‌گذاری دوباره برای 23 اکتبر 2022 برنامه‌ریزی شده است و معیارهای فعلی تخمین می‌زند که دشواری ممکن است تا 4٪ افزایش یابد.
در حالی که دشواری ATH یافتن یارانه بلاک را برای ماینرهای بیت کوین بسیار چالش برانگیز می‌کند، ماینرها هنوز مقدار زیادی هش‌ریت اختصاص داده شده به امنیت شبکه دارایی‌های رمزنگاری پیشرو دارند. امروز، آمار coinwarz.com نشان می‌دهد که کل هش‌بیت بیت‌کوین در یک ساعت گذشته بین 290 تا 315 EH/s بوده است.
هش ریت بیت کوین در مواجهه با قیمت‌های زمستانی کریپتو و سختی بالای آسمان، قوی‌تر از همیشه باقی می‌ماند.
نرخ هش بیت کوین در 21 اکتبر 2022 در امتداد 300 اگزاهش در ثانیه (EH/s) است. این شبکه اخیراً در 11 اکتبر 2022 به بالاترین حد خود رسیده است و به 325 اگزاهش در ارتفاع بلوک 758138 رسیده است.
این معیار درست زیر 11 اکتبر است، کل هش ATH ثبت شده در ارتفاع بلوک 758138. در آن زمان، کل هش ریت شبکه به بالاترین حد عمر خود یعنی 325.11 EH/s رسید.
زمان بلوک فعلی در روز جمعه نیز کمتر از میانگین ده دقیقه است، زیرا چند نقطه داده نشان می‌دهد که زمان بلوک کنونی امروز بین 8:30 دقیقه تا 9:35 دقیقه بوده است. معمولاً وقتی 2016 بلوک سریعتر از میانگین ده دقیقه‌ای پیدا می‌شوند، تاریخ هدف‌گذاری دوباره کمتر از دو هفته است.

نمودار 1 ساعته بیت کوین/دلار در روز جمعه، 21 اکتبر 2022. قیمت بیت کوین در حال حاضر محدود به بالای منطقه 19 هزار دلار است و به تازگی، نرخ‌ها زیر منطقه 19 هزار دلار به پایین‌ترین سطح 18،157 دلار در هر واحد در پایان سال کاهش یافته است.
هنگامی که این روند رخ می‌دهد، دشواری استخراج شبکه بلاک‌چین افزایش می‌یابد تا یافتن بلوک BTC برای ماینرها سخت‌تر شود. ساتوشی سیستم را به این ترتیب ایجاد کرد، بنابراین زمان بلوک در میانگین ده دقیقه ثابت باقی می‌ماند.
در زمان نگارش این مقاله، برآورد می‌شود که دشواری بین 4.03 تا 4.6 درصد بیشتر از 35.61 تریلیون فعلی باشد. درصد افزایش پیش‌بینی شده، دشواری استخراج بیت‌کوین را تا محدوده 37 تریلیون افزایش می‌دهد.
در حال حاضر، بزرگترین استخر استخراج امروز، Foundry USA، به طور میانگین 63.34 EH/s در طول سه روز گذشته به زنجیره BTC اختصاص داده شده است. هش‌ریت Foundry حدود 23.86 درصد از کل توان محاسباتی شبکه است.

 

Bitcoin’s Hashrate Remains Stronger Than Ever in the Face of Crypto Winter Prices and Sky High Difficulty

آمار سه روزه فعلی توزیع استخر هش‌بیت بیت‌کوین (BTC).
در زیر برترین استخر ماینینگ BTC، Foundry شامل ماینرهایی مانند Antpool (48.37 EH/s)، F2pool (39.73 EH/s)، Binance Pool (35.13 EH/s) و Viabtc (23.03 EH/s) از نظر پنج هشر برتر است. در حال حاضر 13 استخر استخراج شناخته شده وجود دارد که هش ریت را به زنجیره BTC اختصاص می دهند و 12.09 EH/s یا 4.56 درصد از کل شبکه توسط ماینرهای ناشناس کنترل می شود.

رکورد بالای هش ریت زمانی اتفاق می‌افتد که چند عملیات معدنی بزرگ با مشکلات مالی و ورشکستگی دست و پنجه نرم می‌کنند. این هفته، کریس برندلر، تحلیلگر بازار بانک سرمایه گذاری DA Davison، ارزش سهام Argo Blockchain (Nasdaq: ARBK) و Core Scientific (Nasdaq: CORZ) را به خنثی کاهش داد.
با هش ریت بسیار بالا، فردی که صرفاً قدرت محاسباتی بیت کوین را مشاهده می کند، نمی تواند بگوید که برخی از ماینرهای بیت کوین در حال مبارزه هستند. ممکن است در حالی که تعداد معدودی از عملیات استخراج بیت کوین دچار مشکل شده‌اند، عملیات‌های بزرگ‌تر به سادگی از کسادی، ASIC و تسهیلات خود با قیمت‌های تخفیف‌خورده استفاده می‌کنند.

بازگشت به لیست