تجارت, فناوری و تجارت

قیمت ریپل (XRP) در 30 روز گذشته 123٪ افزایش یافت!

در طول هفته گذشته بازار ارز های دیجیتال شاهد دستاوردهای عظیم بوده است و ارزش ریپل در هفت روز گذشته، جهش قابل توجهی کرده است. این ارز دیجیتال فقط در روز سه شنبه 4 آذر 1399، 25 درصد به بالا صعود کرد و آمار قیمت هفت روزه نیز نشان می دهد که 123 درصد رشد کرده است.

در زمان انتشار این خبر، ریپل در حال حاضر 0.677 دلار مبادله می شود زیرا در معاملات صبح سه شنبه بیش از 25٪ سود کسب کرد. این سکه امروز با دارا بودن سقف بازار نقدینگی در حدود 22.55 میلیارد دلار ، سومین ارزیابی بزرگ بازار را در اختیار دارد. ریپل 4.02٪ از ارزش کل دارایی های رمزنگاری موجود بازار مارکت کپ (563.91 دلار آمریکا) را دراختیار دارد. در طول سال قیمت رمزارز XRP بیش از چهار برابر شده است. در حال حاضر رقم درحال گردش ریپل 45،348،221،180 است و در طی 24 ساعت گذشته حدود 11 میلیارد دلار از میزان تجارت XRP گزارش شده است.

ریپل شاهد اکثر معاملات صرافی‌های Binance ، Upbit ، Huobi Global و Coinbase Pro است و هنوز راه زیادی برای رسیدن به بالاترین رقم این دارایی دیجیتال که در 3 ژانویه 2018 با قیمت 3.30 دلار ثبت شده بود را دارد. بسیاری از طرفداران بیت کوین و طرفداران ارز رمزپایه از ریپل دل خوشی ندارند و این ارز را  بسیار متمرکز می دانند که تفاوتی با ارز‌های سنتی ندارد.

علی رغم این انتقادات ، طرفداران ریپل فکر می کنند که نشانه همچنان ادامه خواهد یافت زیرا این پروژه بانک دوستانه است و ادعا می کند با بیش از 350 موسسه مالی کار می کند. برخلاف بیت کوین (BTC) ، توافق نامه دفتر توزیع شده توسط سرورهای مستقل XRP مدیریت می شود.

در 23 نوامبر ، ریپل بیش از 981،000 تراکنش را در 24 ساعت داشته است که بسیار بالاتر از (180٪ بزرگتر) متوسط معاملات بیت‌کوین (BTC) با رقم 350،000 در روز است. در حالی که زمان تأیید برای معاملات بیت‌کوین می تواند بیش از 10 دقیقه یا ساعت‌ها به طول انجامد ولی معاملات ریپل در پنج ثانیه انجام می شود. حتی اگر برخی از این مزایا برای برخی از کاربران جذاب باشد ، بیت کوین از XRP به دلیل ایجاد 100 میلیارد نشانه در هنگام راه اندازی نفرت دارد. بسیاری از طرفداران رمزنگاری فکر می کنند XRP مغایر ماهیت ارزهای رمزپایه غیرمتمرکز است و بسیاری از کاربران به این رمزها نزدیک نخواهند شد.

در عین حال، XLM که انشعاب XRP  محسوب می‌شود، در هفته جاری با افزایش 54 درصدی ارزش طی 24 ساعت گذشته ، رشد چشمگیری داشته است. XLM که توسط یکی از بنیانگذاران با نام Jed McCaleb ایجاد شده است بیش از 93٪ در این هفته و 103٪ طی 30 روز گذشته افزایش داشته است.

نظر شما در مورد صعود XRP و کسب ارزش در برابر دلار آمریکا چیست؟ نظرات خود را در مورد این موضوع در بخش نظرات زیر با ما در میان بگذارید.

بازگشت به لیست