رمزارز, فناوری و تجارت, قانون‌گذاری

قانونگذار از رییس SEC می‌خواهد که جنسلر درباره مقررات رمزنگاری گواهی دهد

تام ایمر، نماینده کنگره ایالات متحده، از گری جنسلر، رییس کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC)، خواسته است تا در مقابل کنگره گواهی دهد و «به پرسش‌های مربوط به هزینه شکست‌های نظارتی خود پاسخ دهد». این قانونگذار تاکید کرد: “جنسلر بارها و بارها به هزینه سرمایه‌گذاران از کنگره طفره رفته است به ما اجازه می‌دهد تا درباره پژوهش‌های رمزنگاری SEC، مانند پژوهش درباره FTX، از راه رسانه‌ها مطلع شویم”.

وی خاطرنشان کرد که رییس SEC “از 5 اکتبر 2021 به طور آشکار در خدمات مالی مجلس نبوده است”.

ایمر، که ریاست انجمن بلاک‌چین کنگره را بر دوش دارد، در توئیتی متفاوت توضیح داد که تیم او «اطلاعاتی را از چندین منبع دریافت کرد. که تلاش‌های گری جنسلر برای گردآوری اطلاعات در مورد شرکت‌های رمزنگاری هدفمند، عمدی یا واضح نبود. در عوض، درخواست‌های SEC تصادفی و غیرمتمرکز بودند».

این نماینده مجلس تاکید کرد: اکنون می‌دانیم که تلاش‌های Gensler برای گردآوری داده‌های رمزنگاری‌شده بی‌اثر بوده است.

نماینده Emmer توضیح داد که او پیش‌تر نامه‌ای به Gensler ارسال کرده است که در آن اطلاعاتی درباره چگونگی برنامه‌ریزی ناظر اوراق بهادار برای تنظیم بخش ارزهای دیجیتال درخواست کرده است. با این حال، او گفت که رییس SEC “از ارایه اطلاعات درخواست شده در نامه به کنگره خودداری کرد، که کنگره را از ناهماهنگی‌های آشکار در رویکرد Gensler که باعث شده بود Terra/Luna، Celsius، Voyager و FTX را از دست بدهد، مطلع کند.”

این قانونگذار بارها از جنسلر و رویکرد اجرای محور او در قبال مقررات ارزهای دیجیتال انتقاد کرده است. او در ماه ژوئن گفت: «در زمان ریاست جنسلر، SEC به یک تنظیم‌کننده تشنه قدرت تبدیل شده است، اعمال را سیاسی می‌کند، شرکت‌ها را طعمه می‌گذارد تا «وارد شوند و با کمیسیون صحبت کنند»، سپس آن‌ها را با اقدامات اجرایی مورد ضرب و شتم قرار می‌دهد و از همکاری حسن نیت منصرف می‌شود.» ماه گذشته، او گفت: «رژیم رییس جنسلر در SEC با ریاکاری و ناسازگاری نظارتی مشخص شده است. غیرقابل پذیرش است که گری جنسلر خود را به همان استانداردهای شفافیتی که در بخش خصوصی می‌گذارد، رعایت نمی‌کند.

رگولاتور اوراق بهادار روز سه‌شنبه اعلام کرد که FTX و مدیرعامل پیشین سام بانکمن‌فرید (SBF) را به “سازمان‌دهی برنامه‌ای برای کلاهبرداری از سرمایه‌گذاران سهام” متهم کرده است.

بازگشت به لیست