رمزارز, فناوری

بنیاد DeSo با پشتوانه کوین بیس، تلگرام، واتساپ و سیگنال را مختل می‌کند

امروزه، Signal محبوب‌ترین برنامه پیام‌رسان خصوصی است، اما کاربران نمی‌توانند بدون وارد کردن یک اطلاعات شناسایی شخصی از آن استفاده کنند: شماره تلفن خود. این باعث می‌شود هر کسی که به پایگاه داده سیگنال دسترسی دارد، اطلاعات کاملی در مورد اینکه کاربر چه کسی و چه زمانی پیام می‌فرستد، دریافت کند. علاوه بر این، به دلیل اینکه سیگنال یک سرویس متمرکز است، در کشورهای بزرگی مانند چین مسدود شده است.
تصور کنید که ایجاد یک کیف پول بیت کوین، کاربران را ملزم به صرف نظر از شماره تلفن خود کند. چرا کاربران نمی توانند همان سطح مقاومت در برابر حریم خصوصی و سانسور را داشته باشند که با بیت کوین دارند اما در ارتباطات خود اعمال می شود؟
امروزه، بلاک چین DeSo با راه‌اندازی پیام‌های مستقیم زنجیره‌ای و چت‌های گروهی رمزگذاری‌شده و غیرمتمرکز، مقاومت در برابر نام مستعار و سانسور بیت‌کوین را در برابر پیام‌رسانی به ارمغان می‌آورد.
به لطف ادغام اخیر با MetaMask، کاربران برنامه های DeSo مانند Diamond می توانند بدون وارد کردن اطلاعات شخصی ثبت نام کنند. علاوه بر این، از آنجایی که DeSo یک بلاک چین لایه 1 غیرمتمرکز است، همه پیام ها در برابر سانسور مقاوم هستند، به این معنی که هیچ چیز نمی تواند کاربران را از دریافت پیام خود باز دارد، حتی اگر آنها در کشوری با آزادی بیان محدود باشند.
نادر الناجی، خالق DeSo می‌گوید: «DeSo تنها بلاک‌چینی است که امروز می‌تواند چنین چیزی را پشتیبانی کند. «برای ذخیره یک پیام 200 کاراکتری در اتریوم حدود 75 دلار و برای ذخیره آن در Solana، Avalanche یا Polygon حدود پانزده سنت هزینه دارد. در مقابل، DeSo یک ده هزارم سنت است، و آن را به اولین بلاک چین تبدیل می کند که قادر به ایجاد اختلال در برنامه های کاربردی ذخیره سازی سنگین مانند iMessage، WhatsApp و Signal است.
این آخرین مورد از موفقیت های اخیر DeSo است. پلتفرمی که در اوایل سال جاری در Coinbase فهرست شده بود، هفته گذشته یکپارچه سازی متاماسک پیشگامانه را اعلام کرد که باعث افزایش قابل توجه قیمت شد. بسیاری از برنامه های اجتماعی جدید مانند Diamond، یک شبکه اجتماعی web3 ساخته شده بر روی DeSo، راه اندازی شده اند و با افزایش اخیر تعداد کاربران به سرعت در حال رشد هستند. اخیراً این پلتفرم یکپارچگی USDC را اعلام کرد که بسیاری از سازندگان جدید را به اکوسیستم جذب کرده است.
با راه‌اندازی پیام‌رسانی غیرمتمرکز، قدرت مخرب واقعی DeSo آشکار می‌شود. این پلتفرمی است که نه تنها می تواند رسانه های اجتماعی را مختل کند، بلکه پلتفرمی است که می تواند ارتباطات باز و آزادی بیان را برای همه شهروندان جهان تضمین کند.

درباره بنیاد DeSo:
DeSo یک بلاک چین لایه 1 جدید است که از ابتدا برای تمرکززدایی رسانه‌های اجتماعی و مقیاس برنامه‌های کاربردی ذخیره‌سازی سنگین برای میلیاردها کاربر ساخته شده است. آنها 200 میلیون دلار جمع آوری کردند و توسط Sequoia، Andreessen Horowitz، Coinbase Ventures، Social Capital، Polychain Capital، Winkelvoss Capital، Pantera و دیگران پشتیبانی می‌شوند.

بازگشت به لیست