رمزارز, فناوری, فناوری و تجارت, قانون‌گذاری

باهاما برای مصادره ارزهای رمزنگاری شده FTX اقدام می‌کند

کمیسیون اوراق بهادار باهاما (SCB) پنجشنبه اعلام کرد که “اقدامی را برای هدایت انتقال تمام داریی‌های دیجیتال FTX Digital Markets Ltd. (FDM)  به کیف پول دیجیتالی که توسط کمیسیون کنترل می‌شود، برای حفظ امنیت انجام داده است. FTX Digital Markets زیرمجموعه باهامایی Sam Bankman-Fried’s FTX Trading Ltd.  است که پلتفرم معاملات ارزهای دیجیتال FTX.com را مالک و اداره می‌کند.

رگولاتور اوراق بهادار خاطرنشان کرد که آژانس “بر اساس حکم صادر شده توسط دادگاه عالی باهاما” عمل می‌کند و توضیح می‌دهد: اقدام نظارتی موقت فوری برای حفاظت از منافع مشتریان و طلبکاران FDM ضروری بود.

رگولاتور در ادامه توضیح داد: «طبق قانون دارایی‌های دیجیتال و مبادلات ثبت شده، 2020 قانون (DARE)، کمیسیون این اختیار را دارد که برای یک دستور قضایی برای محافظت از منافع مشتریان یا مشتریان ثبت‌کننده کمیسیون تحت قانون DARE درخواست کند».

در ادامه این اطلاعیه آمده است:

در روزها و هفته‌های آینده، کمیسیون با دیگر تنظیم‌کننده‌ها و مقامات، در حوزه‌های قضایی متعدد، برای رسیدگی به موضوعاتی که بر اعتبار دهندگان، مشتریان و ذینفعان FDM در سطح جهانی تأثیر می‌گذارد، تعامل خواهد کرد تا بهترین نتیجه ممکن را به دست آورد.

کمیسیون اوراق بهادار باهاما برای مسدود کردن داریی‌های FTX Digital Markets و طرف‌های مرتبط در 10 نوامبر با آشکار شدن مشکلات در صرافی ارز دیجیتال اقدام کرد.

تنظیم کننده همچنین از دیوان عالی درخواست کرد تا برایان سیمز را به عنوان مدیر تصفیه موقت تحت نظارت دادگاه منصوب کند. افزون بر این، کوین کمبریج و پیتر گریوز از پرایس واترهاوس کوپرز (PwC) به عنوان انحلال دهندگان موقت مشترک توسط دادگاه تایید شده‌اند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *