استخراج رمزارز, رمزارز, فناوری, فناوری و تجارت, قانون‌گذاری

اکوسیستم وب 3، 1.1 تریلیون دلار به تولید ناخالص داخلی هند می‌افزاید

بر اساس گزارش تازه ناسکام، هند به عنوان یک بازیگر پیشرو جهانی در بازار Web3 نمایان شده است. سرمایه‌گذاری‌های Web3 در این کشور از ابتدای سال 2020 تا سه ماهه نخست 2022، 37 برابر شده است و پیش‌بینی می‌شود تا سال 2032، 1.1 تریلیون دلار ارزش اقتصادی Web3 به تولید ناخالص داخلی هند افزوده شود.

ناسکام گزارشی را با عنوان «منظره راه‌اندازی وب 3 هند: مرز رهبری فناوری نوظهور» منتشر کرد. Nasscom که در سال 1988 تأسیس شد، یک انجمن صنعتی غیرانتفاعی برای بخش فناوری در هند است. این سازمان بیش از 3000 عضو دارد که نشان‌دهنده 90 درصد درآمد صنعت، جزییات وب سایت آن است.

در این گزارش آمده است:
هند با استعداد رقابتی، نرخ بالای پذیرش و محصولات ساخته شده برای جهان به عنوان یک بازیگر جهانی پیشرو در بازار Web3 خود را نشان می‌دهد.
شمار کل استارت آپ‌های Web3 در هند تا نیمه نخست سال جاری بیش از 450 است. آن‌ها از سال 2020 بیش از 1.3 میلیارد دلار گردآوری کرده‌اند. میانگین اندازه معامله در سال 2021 حدود 10 میلیون دلار بود و بیش از 70 سرمایه‌گذار نهادی پویا در پهنه وب 3 هند در سال 2021 وجود داشت.
در پیوست این گزارش آمده است: «تمرکز وب 3 در سال 2015-2017 با راه‌اندازی اتریوم، برابر با رشد جهانی، به سرعت در هند پیشرفت کرد، اما در سال 2020-2021 پس از لغو ممنوعیت ملی ارزهای دیجیتال، رشد بسیار بالایی پیدا کرد.

کریپتوکارنسی هرگز در هند ممنوع نشد. با این حال، بانک مرکزی هند (RBI)، ممنوعیت بانکی را بر صنعت کریپتو اعمال کرد که دادگاه عالی آن را در مارس 2020 لغو کرد. در ماه مه سال گذشته، RBI تأیید کرد که ممنوعیت بانکداری رمزنگاری آن دیگر معتبر نیست. با این وجود، بانک مرکزی همچنان “نگرانی‌های عمده” در مورد ارزهای دیجیتال دارد.
با این حال، استارت‌آپ‌های هندی Web3 به دلیل عدم شفافیت نظارتی و سوگیری سیاست‌گذاری، موانع بزرگی را در افزایش می‌بینند که مزیت رقابتی هند را به خطر می‌اندازد.
Web3 برای اقتصادهایی که می‌توانند شرکای مناسب اکوسیستم را گرد هم آورند تا گام‌های درست را برای تسهیل این صنعت در مراحل نخست بردارند، تغییردهنده بازی خواهد بود.

دبجانی، رئیس ناسکام، به نقل از رسانه‌های محلی گفت: پذیرش سریع فن‌آوری‌های عصر جدید، اکوسیستم نوپا رو به رشد و پتانسیل استعدادهای دیجیتالی در مقیاس بزرگ، موقعیت این کشور را در چشم‌انداز جهانی Web3 تثبیت می‌کند.
او گفت: «در حالی که ما فقط درباره فناوری‌های نوظهور مانند Web3 صحبت می‌کنیم، Techade همه در مورد فناوری است که پیشرفت‌های قابل توجهی را انجام می‌دهد که منجر به موارد استفاده نوآورانه و تأثیر مثبت بزرگتر در سطح مردمی می‌شود.

هند به عنوان یک بازیکن پیشرو جهانی در بازار Web3 نمایان می‌شود.

بازگشت به لیست