تجارت, رمزارز, فناوری, فناوری و تجارت

استراتژیست بزرگترین بانک آسیای جنوب شرقی DBS می‌گوید بیت کوین جدا از نرخ منحصر به فرد است

یک استراتژیست سرمایه گذاری در بزرگترین بانک آسیای جنوب شرقی، DBS، می گوید بیت کوین چه تغییر قیمت داشته باشد یا نه منحصر به فرد است. استراتژیست DBS تأکید کرد: «اگر صرفاً بر اساس قیمت نگاه کنیم، نوسانات زیادی را مشاهده خواهید کرد و این به شما اطلاعات زیادی درباره مزایای واقعی آن نمی‌دهد.
به گزارش روز جمعه فاینوز آسیا، داریل هو، استراتژیست سرمایه گذاری DBS، در یک نشست خبری اخیر در مورد بیت کوین صحبت کرد. او توضیح داد: “اگر صرفاً بر اساس قیمت نگاه کنیم، نوسانات زیادی را مشاهده خواهید کرد و این به شما اطلاعات زیادی درباره مزایای واقعی آن نمی‌دهد.”
من فکر می کنم بیت کوین هنوز هم منحصر به فرد است، چه قیمت تغییر کند یا نه.
هو در ادامه خاطرنشان کرد که منحصر به فرد بودن بیت کوین به دلیل قیمت آن نیست، بلکه کاربرد آن است که امکان انتقال ارزش به صورت غیرمتمرکز را بدون نیاز به طرف مرکزی برای تسویه معامله فراهم می‌کند.
هو توضیح داد: «بیشتر روش‌هایی که از طریق آن دارایی‌ها را مبادله می‌کنید، نیاز به یک طرف تسویه حساب مرکزی برای تأیید معامله دارند. این استراتژیست با اشاره به اینکه سابقه 13 ساله بیت کوین اعتماد به ارز دیجیتال را افزایش می دهد، تأکید کرد: «از آنجا که سیستم های پولی فیات هنوز توسط بانک های مرکزی اداره می‌شوند.
وی ادامه داد: اگر در ابتدای بهمن ماه دارایی‌های سهمیه‌بندی شده خاصی را نگه می‌داشتید، ممکن است نتوانید آن‌ها را به میل خود نقد کنید زیرا گاهی اوقات بورس بسته می‌شد.
اما بازار بیت کوین 24/7 باز بود. بنابراین راهی برای شما وجود داشت که در صورت لزوم پول نقد و نقدینگی را گردآوری کنید. پیش از بیت کوین، هیچ راهی وجود نداشت که بتواند این کار را انجام دهد.
DBS یک صرافی دارایی دیجیتال را در دسامبر 2020 راه اندازی کرد. این پلتفرم از تجارت چهار ارز دیجیتال پشتیبانی می کند: بیت کوین، بیت کوین کش، اتر و XRP. در ماه آگوست، این بانک فاش کرد که حجم معاملات در مبادلات دارایی دیجیتال افزایش یافته است و خاطرنشان کرد که “سرمایه گذارانی که به چشم‌انداز بلندمدت دارایی‌های دیجیتال اعتقاد دارند، برای دسترسی به بازار دارایی های دیجیتال به سمت پلتفرم های قابل اعتماد و تنظیم شده جذب می‌شوند.” ماه گذشته، DBS تجارت رمزنگاری خودگردان را از طریق برنامه Digibank خود راه‌اندازی کرد.
پیوش گوپتا، مدیر عامل گروه بانک DBS، در ماه مارس گفت که فکر نمی‌کند ارز دیجیتال تبدیل به پول شود، اما اظهار داشت که «می‌تواند جایگزینی برای طلا و ارزش آن باشد». این بانک همچنین به تازگی با شراکت با The Sandbox وارد متاورس شده است.

بازگشت به لیست