رمزارز, فناوری, فناوری و تجارت, قانون‌گذاری

Localbitcoins، Crypto.com، دیگر ارایه‌دهندگان خدمات را برای روس‌ها تحت قوانین اتحادیه اروپا تعلیق می‌کنند

با پیروی از آخرین تحریم‌های اتحادیه اروپا که روسیه را هدف قرار داده است، پلتفرم‌های معروف ارزهای دیجیتال مانند Localbitcoins، Blockchain.com و Crypto.com شروع به محدود کردن یا پایان دادن به خدمات حساب‌های روسی کرده‌اند. این اقدامات در پی تصویب مجازات‌های جدید اروپا در پاسخ به تشدید تنش نظامی مسکو در اوکراین است.
پلتفرم‌های اصلی رمزارز مطابق با اقدامات اتحادیه اروپا هستند، خدمات را برای کاربران روسی در جنگ اوکراین محدود می‌کنند.
حدود یک هفته پس از اینکه اتحادیه اروپا مجموعه دیگری از اقدامات را با هدف آسیب رساندن به اقتصاد و امور مالی روسیه، از جمله دسترسی این کشور به بازار ارزهای دیجیتال، معرفی کرد، تعدادی از ارایه دهندگان خدمات در این صنعت اقداماتی را برای رعایت الزامات جدید انجام داده‌اند. در ماه آوریل، این بلوک تنها خدمات با ارزش بالا را ممنوع کرد، خدماتی که دارایی های دیجیتالی بیش از 10000 یورو (در آن زمان 11000 دلار) بودند. پنجشنبه گذشته، بروکسل ارایه کلیه خدمات مرتبط با رمزنگاری را به ساکنان و نهادهای روسیه، صرف نظر از مبلغ، ممنوع کرد.
به گزارش فورکلاگ، Localbitcoins، پلتفرم مبادلات همتا به همتا، اخیرا به شهروندان روسی گفته است که دیگر نمی تواند خدمات خود را به آنها ارائه دهد. تنها استثنایی که می توان قائل شد برای افرادی است که دارای پاسپورت صادر شده توسط کشوری از منطقه اقتصادی اروپا (کشورهای عضو اتحادیه اروپا به اضافه ایسلند، لیختن اشتاین و نروژ) و سوئیس هستند، کسانی که دارای مجوز اقامت دائم در این حوزه های قضایی هستند.
این پایگاه خبری رمزنگاری همچنین فاش کرد که اپراتور کیف پول Blockchain.com با ارسال اطلاعیه ای به مشتریان اطلاع داده است که به دلیل تحریم های اتحادیه اروپا، نمی تواند خدمات نگهداری و پاداش را به اتباع روسیه ارائه دهد. این شرکت از کاربران آسیب دیده خواسته است تا وجوه خود را تا 27 اکتبر برداشت کنند و پس از آن تاریخ حساب های آنها مسدود خواهد شد.
صفحه اخبار کریپتو پورتال تجاری پیشرو روسی RBC که این پیشرفت را تأیید کرد، همچنین درباره تصمیم Crypto.com برای اضافه کردن روسیه به لیست کشورهایی که شهروندان آن نمی‌توانند از خدمات آن استفاده کنند، منتشر کرد. صرافی کریپتو با بیش از 50 میلیون کاربر ادعایی، در سنگاپور ثبت شده است اما اخیراً اعلام کرده است که قصد دارد یک دفتر مرکزی منطقه ای در پاریس، فرانسه ایجاد کند.

صرافی دیگری که قصد دارد محدودیت هایی را اعمال کند، بیت مکس است. Coinbase مستقر در ایالات متحده اطمینان داده است که با تمام قوانین و مقررات مربوطه در حوزه های قضایی که در آن فعالیت می کند مطابقت دارد. ارائه دهندگان خدمات از سایر بخش های صنعت کریپتو نیز قبلاً این کار را انجام داده اند. برای مثال، Dapper Labs عملیات با توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) را برای حساب‌های روسی به حالت تعلیق درآورد. فین تک بریتانیایی Revolut به هیچ وجه در بازار روسیه کار نمی کند.
با این حال، همه پلتفرم‌های کریپتو جهانی با قوانین جدید اروپا مطابقت ندارند. همانطور که گزارش اخیر فاش شده است، مبادلات عمده هنوز برای روس ها در دسترس است. اینها عبارتند از Huobi، که اظهار داشت که تجارت پایدار را برای کاربران روسی حفظ می کند، FTX، که خارج از کشور جزیره ای آنتیگوا و باربودا فعالیت می کند، و همچنین Okx، Kucoin و Mexc Global ثبت شده در سیشل. رهبر منطقه‌ای، Exmo، کسب و کار روسی خود را به یک فروشنده محلی در بهار گذشته فروخت و Exmo.me هنوز در روسیه پویا است.

بازگشت به لیست