رمزارز, فناوری, فناوری و تجارت

IRS از “صدها” پرونده رمزنگاری مقام رسمی در سال 2022 می‌گوید

به گفته یک مقام رسمی، سرویس درآمد داخلی (IRS) در حال ساخت «صدها» پرونده رمزنگاری برای مقابله با فرار مالیاتی است. در سال مالی 2022، بخش پژوهش‌های جنایی IRS نزدیک به 7 میلیارد دلار ارز دیجیتال کشف کرد که دو برابر کل سال پیش بود.

ساختمان IRS “صدها” مورد برای مقابله با فرار مالیاتی از راه ارزهای دیجیتال

بلومبرگ روز پنجشنبه گزارش داد که بخش تحقیقات جنایی سرویس درآمد داخلی (IRS)، شعبه اجرای قانون سازمان مالیاتی، در حال ساخت «صدها» پرونده رمزنگاری است. این نشریه به گفته رییس CI، جیم لی، گفت که بسیاری از موارد به زودی آشکار خواهند شد.

لی طی یک تماس مطبوعاتی توضیح داد که این موارد عمدتاً شامل مبادله ارزهای رمزنگاری شده با ارزهای فیات است و افرادی که پرداخت‌های خود را به صورت کریپتو گزارش نمی‌کنند. رییس CI خاطرنشان کرد که در حالی که بیشتر پرونده‌ها در گذشته به پولشویی مربوط می‌شدند، او «واقعاً تغییر» را در تحقیقات دارایی‌های دیجیتال در سه سال گذشته مشاهده کرده است.

گزارش سالانه بخش تحقیقات جنایی که روز پنجشنبه منتشر شد، بیان می‌کند که سازمان امور مالیاتی “مقدار بی‌سابقه‌ای از داده‌ها و ارزهای دیجیتال را ضبط کرده است.” لی به این خبرگزاری گفت که CI در سال مالی 2022 حدود 7 میلیارد دلار ارز دیجیتال کشف کرده است که دو برابر کل سال مالی پیش است. سال مالی CI در 1 اکتبر 2021 آغاز شد و در 30 سپتامبر 2022 به پایان رسید.

سازمان مالیاتی سال گذشته دفتر خدمات سایبری و پزشکی قانونی (CFS) را برای ادغام چندین حوزه تحقیقاتی از جمله دارایی‌های دیجیتال، جرایم سایبری، پزشکی قانونی دیجیتال و پزشکی قانونی فیزیکی ایجاد کرد. لی ادعا کرد که این دفتر می‌تواند اساساً هر تراکنش رمزنگاری را ردیابی کند.

جزییات گزارش: در میان اولویت‌های خود،CFS  از تحقیقات جنایی در سراسر آژانس در مورد استفاده غیرقانونی از دارایی‌های دیجیتال و نحوه استفاده از آن‌ها برای بهره‌برداری از سیستم مالیاتی و مالی ایالات متحده پشتیبانی می‌کند.

CFS همواره در حال برداشتن گام‌های اضافی برای تکامل است، به‌ویژه زمانی که تهدیدها در زمینه‌هایی مانند امور مالی غیرمتمرکز، پرداخت‌های همتا به همتا، و ارزهای رمزنگاری‌شده با ناشناس بودن افزایش می‌یابند. به دلیل منابع نسبتاً محدود، CFS بر مواردی تمرکز می‌کند که می‌توانند بیشترین تأثیر را داشته باشند.» این گزارش می‌افزاید: CI آموزش و استقرار ارزهای دیجیتال، بلاک‌چین و فناوری‌های اطلاعاتی منبع باز را برای کشف طرح‌های پیچیده جنایی مالی سایبری در اولویت قرار داد.

زمانی که یک مقام دولتی فاسد رشوه دریافت می‌کند، اغلب از یک شخص ثالث برای جابجایی یا شستشوی آن درآمدهای غیرقانونی برای خرید املاک، ارزهای دیجیتال و بسیاری از دارایی‌های دیگر استفاده می‌کند. اگر هر یک از وجوه به درون یا از راه سیستم مالی ایالات متحده منتقل شود،CI  می‌تواند پول را ردیابی کند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *