یوان دیجیتال چین باعث نگرانی دولت آمریکا شد

یوان دیجیتال چین باعث نگرانی دولت آمریکا شد

گفته می شود دولت ایالات متحده نگران است که یوان دیجیتال چین بتواند وضعیت دلار آمریکا را به عنوان ارز ذخیره غالب جهان تهدید کند. مقامات وزارت خزانه داری، وزارت امور خارجه ، پنتاگون و شورای امنیت ملی در حال افزایش تلاش های خود برای پی بردن به پیامدهای ارز دیجیتال بانک مرکزی چین هستند.

گزارش شده است که دولت ایالات متحده در حال افزایش نظارت بر یوان دیجیتال چین است. بلومبرگ روز یکشنبه با استناد به افراد آشنا به این موضوع اشاره کرد، نگران هستند که ارز دیجیتال بانک مرکزی چین ممکن است یک روند طولانی مدت را برای سرنگونی دلار به عنوان ارز ذخیره غالب جهان آغاز کند.

مقامات خزانه داری، وزارت امور خارجه، پنتاگون و شورای امنیت ملی در تلاش برای درک پیامدهای احتمالی ارز دیجیتال چین هستند. به ویژه، آنها می خواهند بدانند که یوان دیجیتال چگونه توزیع می شود و آیا می توان از آن برای فرار از تحریم های ایالات متحده استفاده کرد.

چین به طور فعال ارز دیجیتال خود را که توسط بانک مرکزی پشتیبانی می شود، آزمایش می کند. این نشریه بیان کرد که دولت بایدن در حال حاضر قصد ندارد اقدامات مقابله ای در برابر تهدیدهای طولانی مدت در مقابل یوان دیجیتالی انجام دهد.

در همین حال، بانک فدرال به طور فعال روی دلار دیجیتال کار می کند. جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، در ماه فوریه گفت که دلار دیجیتال یک پروژه با اولویت برای بانک فدرال است و گفت ما با دقت بسیار دقیق این موضوع را بررسی می کنیم.

جانت یلن، وزیر خزانه داری آمریکا نیز بر اهمیت دلار دیجیتال تأکید کرده است. وی در کنفرانسی در ماه فوریه گفت: ضروری است که بانک های مرکزی به دنبال دلار دیجیتال باشند. با اشاره به اینکه دلار دیجیتال می تواند به بهبود وضعیت مالی در میان خانواده های کم درآمد کمک کند. 

 

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده اولین نفر باشید!
نظرات: بدون نظر، اولین نفر باشید

برای ثبت نظر باید وارد شوید!

ورود به سایت
محصولات پیشنهادی