استخراج کنندگان چینی برای ادامه فعالیت خود به دنبال ماین ارزهای جایگزین هستند

استخراج کنندگان چینی برای ادامه فعالیت خود به دنبال ماین ارزهای جایگزین هستند

سرکوب ماینینگ در چین بسیاری از استخراج کنندگان را مجبور به توقف عملیات خود و نقل مکان کرد. اما گروه دیگری از اسخراج کنندگان در حال برنامه ریزی برای دستیابی به طرح های جدید و کارآمد استخراج برای ادامه فعالیت در این کشور هستند. ارزهای کمتر شناخته شده و سیستم های مبتنی بر اثبات سهم، اکنون به عنوان روش هایی برای ادامه کار خود به دور از نظارت دولت برای استخراج کنندگان مهم است.

ممنوعیت ماینینگ و تجارت در حوزه کریپتوکارنسی در چین بر زندگی هزاران ماینر تأثیر گذاشت که به دلیل سیاست های جدیدی که دولت تدوین کرده بود مجبور به توقف فعالیت خود شدند. در حالی که بسیاری از آنها به دنبال مهاجرت به سایر کشورها هستند، گروهی نیز در تلاش برای دستیابی به گزینه های جدید برای ادامه فعالیت در این کشور هستند.

برخی از استخراج کنندگان حاضر به Filecoin به دلیل کم انرژی بودن فرآیند استخراج آن علاقه مند هستند. یکی دیگر از استخراج کنندگان اظهار داشت که Filecoin یک تجارت منطقه ای خاکستری است که هنوز مورد توجه مقامات نظارتی قرار نگرفته است. رمزارز دیگری که علاقه این ماینرها را به خود جلب می کند، Swarm است.

با این حال، این استخراج کنندگان خیلی ریسک پذیر هستند، زیرا این ارزهای رمزپایه جدید همچنین می توانند در آینده نزدیک توسط دولت چین هدف قرار بگیرند. به گفته کارشناسان، برخی از ماینرها هنوز در مرحله انتظار و مشاهده هستند و انتظار دارند اقدامات بیشتری از دولت انجام شود اما علائم مطلوب نیستند. هفته گذشته مقامات یک استان دیگر چین اعلام کردند که به دلیل کمبود برق با اپراتورهای استخراج بیت کوین در منطقه برخورد جدی خواهد شد.

طبق گفته Tan Weizhe ، شریک مدیر Zhizhen Capital ، هنوز تعداد زیادی از استخراج کنندگان منتظر مهاجرت به کشورهای دیگر هستند و بیشتر آنها در اکتبر سال آینده نقل مکان می کنند. Weizhe خدمات انتقال تجهیزات استخراج را مدیریت می کند و مسئولیت بهره برداری از چندین مجتمع ماینینگ در ایالات متحده ، استرالیا و کانادا را بر عهده دارد.

گفتنی است با افزایش سرکوب و ممنوعیت عملیات استخراج، دولت چین در حال توسعه مرحله آزمایش ارز دیجیتال بانک مرکزی خود یا همان یوان دیجیتال است.

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده اولین نفر باشید!
نظرات: بدون نظر، اولین نفر باشید

برای ثبت نظر باید وارد شوید!

ورود به سایت
محصولات پیشنهادی