دولت چین بیش از 40 میلیون دلار یوآن دیجیتال در داخل پاکت‌های قرمز سنتی  توزیع کرده است

دولت چین بیش از 40 میلیون دلار یوآن دیجیتال در داخل پاکت‌های قرمز سنتی توزیع کرده است

چین مسلماً دارای پیشرفته ترین پروژه ارز دیجیتال ملی در بین کشورهای پیشرو است. تاکنون بیش از 40 میلیون دلار پاکت قرمز حامل یوآن دیجیتال پراکنده شده است. کمپین تبلیغاتی این رمزارز ملی (CBDC) در حال حاضر با در نظر گرفتن اولویت های توسعه منطقه‌ای آنها، روی پنج شهر بزرگ متمرکز شده است.

مقامات چین با اجرای آزمایشی یوآن دیجیتال، ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) که توسط بانک مردمی چین صادر شده است، به سرعت در حال پیشروی هستند. از زمان اعلام این مفهوم در سال 2014 ، این پروژه با آزمایش های گسترده در سرزمین اصلی و آزمایش های برون مرزی با هنگ کنگ، وارد هفتمین سال توسعه خود شده است.

کمپین "پاکت قرمز" که برای قرار دادن یوآن دیجیتال به دست مصرف کنندگان چینی آغاز شده است، در حال گسترش است. بر اساس گزارش موسسه تحقیقات Tuoluo ، میزان وجوه توزیع شده به شهروندان چینی در پاکت های قرمز RMB دیجیتال از 269 میلیون یوآن یا حدود 41.5 میلیون دلار فراتر رفته است.

در فرهنگ چینی، پاکت قرمز به بسته های کوچکی گفته می شود که در آن معمولاً پولی به کودکان، اعضای خانواده، دوستان یا کارمندان داده می شود و به عنوان یک نماد از آرزوی موفقیت برای طرف مقابل در نظر گرفته می‌شود. رنگ قرمز در چین به عنوان نمادی از انرژی و خوشبختی است.

اطلاعات نشان می دهد که تلاش های دولت در حال حاضر بر پنج شهر بزرگ متمرکز شده است: Shenzhen ,Suzhou, Beijing Chengdu, Shanghai. مقامات آنجا پاکت های قرمز رنگی را با نام RMB دیجیتال به ارزش 230 میلیون یوان چین یعنی حدود 35 میلیون دلار توزیع کرده اند.

 

چین تبلیغات یوآن دیجیتال را گسترش می دهد

این گزارش خاطر نشان می کند که دولت مرکزی "استراتژی های توسعه منطقه ای را در نظر می گیرد و تعداد و دامنه تبلیغات به سمت برون مرزی سرعت می گیرد." به عنوان مثال، در پکن  جایی که مقامات مالی محلی اخیراً قرعه کشی برای پخش 40 میلیون یوان دیجیتال (6.3 میلیون دلار) را اعلام کردند، برنامه RMB دیجیتال عمدتا بر روی بازی های آینده المپیک زمستانی متمرکز است.

پروژه آزمایشی بیشتر به غذا، مسکن، حمل و نقل، مسافرت، خرید، سرگرمی و صحنه های اطلاعاتی بازی های المپیک زمستانی 2022 پکن خواهد پرداخت. سناریوهای کاربردی CBDC به تدریج امور دولت مانند مراقبت های پزشکی، آموزش، حمل و نقل و همچنین مصرف را تحت پوشش قرار داده است. اکنون بیش از 30،000 بازرگان در شهر Shenzhen در تلاش اند تا پشتیبانی از پرداخت های دیجیتال یوان را معرفی کنند. در شهر Chengdu همچنین یک آزمایش یوان دیجیتال برای سیستم حمل و نقل عمومی در منطقه اداری شهر آغاز شده است.

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده اولین نفر باشید!
نظرات: بدون نظر، اولین نفر باشید

برای ثبت نظر باید وارد شوید!

ورود به سایت
محصولات پیشنهادی