رمزارز, فناوری, فناوری و تجارت

یک مقام رسمی بانک مرکزی چین گفت بیت کوین در آینده نقش اصلی را ایفا می‌کند

برای نخستین بار، یک مقام دولتی چین به ارزش بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال اشاره کرده است. لی بو، معاون فرماندار بانک مرکزی چین در گزارشی که منتشر شده، این دارایی ها را در نهایت بخش مهمی از آینده دانست.

بو گفت بیت کوین و ارزهای دیجیتال باید به عنوان سرمایه گذاری جایگزین در نظر گرفته شوند و نشان داد چین در حال مطالعه سیاست های نظارتی در مورد این دارایی ها است. ارزهای پایدار اضافه شده به “نظارت دقیق تر” نیاز دارند تا به طور گسترده تصویب شوند.

بو در ادامه گفت: اگرچه قوانین نظارتی در حال حاضر از حداقل ها هستند، اما هنوز هم قوانین نظارتی وجود دارد.  لازم است اطمینان حاصل شود که گمانه زنی در رابطه با این دارایی ها خطرات جدی مالی ایجاد نمی کند. قبل از اینکه بفهمیم چه قوانین نظارتی دیگری لازم است، اقدامات و روشهای فعلی را حفظ خواهیم کرد.

در این رویداد، رئیس سابق بانک مرکزی چین، ژو شیائوچوان، بو را همراهی کرد و تأکید کرد امور مالی در حوزه ارزها و دارایی های دیجیتال باید “اقتصاد واقعی” باشند.

یوان دیجیتال چین، حمله به بیت کوین و دلار؟

بانک مرکزی چین در حال توسعه RMB دیجیتال یا یوان دیجیتال خود است. در حال حاضر این موسسه در حال آزمایش و توسعه رابط کاربری، کیف پول و سایر ویژگی های ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) خود است.

معاون بانک مرکزی چین گفت که دولت قصد ندارد یوان دیجیتال “جایگزین دلار آمریکا” یا هر ارز دیگری شود. بو ادعا کرد CBDC برای “تسهیل تجارت و سرمایه گذاری” طراحی شده است و انتظار دارد بازار بهترین روش را انتخاب کند.

همچنین برخی از پرداخت های شهرداری و فعالیت های اقتصادی عمومی ابتدا تصویب می شود، سپس تصویب استفاده از فناوری و اطلاعات جدید در مقیاس وسیع نیز از این امر مستثنی نخواهد بود.

به نظر می رسد چین در یک روز گذشته بر عملکرد قیمت بیت کوین تأثیر گذاشته است. تحلیلگر ویلی وو گفت که سقوط قیمت بیت کوین به دلیل “انفجار معدن زغال سنگ در چین است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *