تجارت, رمزارز, فناوری, فناوری و تجارت

گلدمن ساکس، برای کمک به سرمایه‌گذاران ارز دیجیتال سرویس داده را راه‌اندازی کرد

بانک سرمایه‌گذاری جهانی گلدمن ساکس یک سرویس داده نو را با همکاری MSCI و Coin Metrics راه‌اندازی کرده است تا به سرمایه‌گذاران در تجزیه و تحلیل بازارهای رمزنگاری کمک کند. گلدمن توضیح داد: سیستم جدید “برای ارایه یک روش ثابت و استاندارد برای کمک به فعالان بازار برای مشاهده و تجزیه و تحلیل اکوسیستم دارایی‌های دیجیتال طراحی شده است.”

 

سیستم نوین طبقه‌بندی رمزنگاری گلدمن ساکس

بانک سرمایه‌گذاری جهانی گلدمن ساکس روز آدینه از راه‌اندازی Datonomy، یک سیستم طبقه‌بندی جدید برای بازار دارایی‌های دیجیتال، با همکاری ارایه دهنده شاخص جهانی MSCI و شرکت داده‌های رمزنگاری Coin Metrics خبر داد. جزییات اطلاعیه: چارچوب نوین طبقه‌بندی دارایی‌های دیجیتال به منظور ارایه راهی برای سرمایه‌گذاران، ارایه‌دهندگان خدمات، توسعه‌دهندگان و پژوهشگران برای کمک به نظارت بر روندهای بازار، تجزیه و تحلیل ریسک و بازده پورتفولیو و کمک به ساخت محصولات جدید طراحی شده است.

بانک سرمایه‌گذاری توضیح داد: «به عنوان یک سرویس داده جدید ارایه می‌شود، Datonomy سکه‌ها و توکن‌ها را بر اساس چگونگی استفاده از آن‌ها طبقه‌بندی می‌کند.

برای نمونه، Datonomy ارزهای دیجیتال را به سکه‌های انتقال ارزش و سکه‌های تخصصی تقسیم می‌کند. دومی بیشتر به سکه‌های میم، سکه‌های حریم خصوصی و سکه‌های حواله تقسیم می‌شود.

مالی غیرمتمرکز (defi) و Metaverse از جمله برنامه‌های دارایی دیجیتال هستند که در Datonomy فهرست شده‌اند. برنامه‌های Defi به مبادلات غیرمتمرکز، تجارت مشتقات، وام غیرمتمرکز، صادرکنندگان استیبل کوین، بازارهای پیش‌بینی، مدیریت دارایی، تامین مالی جمعی و بیمه تقسیم می‌شوند. برنامه‌های کاربردی Metaverse به دنیای مجازی، بازی و اکوسیستم غیرقابل تعویض (NFT) تقسیم می‌شوند.

گلدمن ساکس افزود: هدف این سیستم طبقه‌بندی نوین برای دارایی‌های دیجیتال، ارایه دیدگاهی ثابت از بازار به مشارکت‌کنندگان بازار است که به آن‌ها امکان می‌دهد روندها را در صنایع گوناگون، مانند پلت‌فرم‌های قراردادهای هوشمند و امور مالی غیرمتمرکز، ردیابی دارایی‌ها با طیف وسیعی از فیلترهای مختلف بر اساس اهدافشان دنبال کنند. و ویژگی‌های انبوه این دارایی‌ها را در سطح پورتفولیو درک کنید.

استفان ماتاتیا، رییس جهانی صدور مجوز و شاخص‌های موضوعی مشتقات در MSCI، گفت: «ما بسیار باور داریم یک چارچوب سازگار و استاندارد برای طبقه‌بندی دارایی‌های دیجیتال برای حمایت از توانایی سرمایه‌گذاران برای ارزیابی بازار ضروری است.»

آن ماری دارلینگ، رییس استراتژی و بخش مشتری‌مداری در گلدمن ساکس، به CNBC گفت: اکوسیستم دارایی دیجیتال در چند سال اخیر واقعاً گسترش یافته است. ما در تلاش هستیم چارچوبی برای اکوسیستم دارایی دیجیتال ایجاد کنیم که مشتریان ما بتوانند آن را درک کنند، زیرا آن‌ها به گونه فزاینده‌ای نیاز دارند به ردیابی کارکرد و مدیریت ریسک در دارایی‌های دیجیتال فکر کنند.

گلدمن ساکس در ماه می سال گذشته یک گروه معاملاتی کریپتو تشکیل داد. این شرکت نخستین تراکنش رمزنگاری OTC خود را در قالب یک گزینه غیرقابل تحویل بیت‌کوین (NDO) در ماه مارس سال جاری انجام داد. در ماه آوریل، این بانک نخستین وام خود را با پشتوانه بیت‌کوین ارایه کرد.

بازگشت به لیست