رمزارز, فناوری, فناوری و تجارت, قانون‌گذاری

کمیسر اتحادیه اروپا از ایالات متحده می‌خواهد تا قانون‌های تازه رمزنگاری را ایجاد کند ـ می‌گوید: “ما باید به مقررات جهانی کریپتو نگاه کنیم”

گزارش‌ها حاکی از آن است که کمیسر خدمات مالی کمیسیون اروپا از قانونگذاران ایالات متحده خواسته است تا قوانین جدیدی را برای تنظیم صنعت کریپتو ایجاد کنند. کمیسیونر گفت: “ما باید شاهد قانون گذاری سایر بازیگران نیز باشیم… ما باید به مقررات جهانی ارزهای دیجیتال نگاه کنیم.”
کمیسر اتحادیه اروپا از قانونگذاران ایالات متحده خواست تا قوانین جدید رمزنگاری را بگذارند.
Mairead McGuinness، کمیسر خدمات مالی کمیسیون اروپا، در مصاحبه ای با فایننشال تایمز که روز سه شنبه منتشر شد، در مورد مقررات مربوط به ارزهای دیجیتال صحبت کرد.
او با اشاره به لایحه بازارهای دارایی‌های رمزنگاری شده (MiCA) که چارچوبی نظارتی برای ارزهای دیجیتال در سراسر کشورهای اتحادیه اروپا ارائه می‌کند، تاکید کرد که هرگونه مقرراتی که بر صنعت کریپتو تحمیل می‌شود باید جهانی باشد تا بتواند کار کند. کمیسر توضیح داد:
ما باید ببینیم که سایر بازیکنان نیز قانون‌گذاری می‌کنند… شاید متفاوت، اما با همان هدف». . . ما باید به مقررات جهانی کریپتو نگاه کنیم.
مک‌گینس از قانون‌گذاران ایالات متحده خواست تا «قوانین جدید گسترده‌ای را برای حاکمیت صنعت کریپتو تدوین کنند»، و افزود که او هشدار داد که دارایی‌های دیجیتال در صورت عدم نظارت، می‌توانند تهدیدی برای ثبات مالی باشند.
مک گینس در جریان سفر اخیر خود به واشنگتن دی سی، با چندین قانونگذار آمریکایی که لوایحی را در کنگره برای تنظیم صنعت کریپتو مطرح کرده اند، از جمله نماینده پاتریک مک هنری (R-NC) و سناتور کریستن گیلیبراند (D-NY) ملاقات کرد.
مجلس نمایندگان در آوریل سال گذشته لایحه ای تحت عنوان «حذف موانع نوآوری» را تصویب کرد که توسط مک هنری ارائه شد. این کمیسیون به کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) و کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) نیاز دارد تا “گروهی را با تمرکز بر دارایی های دیجیتال ایجاد کنند.” مک‌هنری بارها از SEC به دلیل تنظیم بخش کریپتو از طریق اعمال انتقاد کرده است. سناتور گیلیبراند و سناتور سینتیا لومیس، سناتور طرفدار بیت کوین، یک لایحه جامع رمزنگاری را با عنوان «قانون نوآوری مالی مسئول Lummis-Gilibrand» در ماه ژوئن معرفی کردند.
مک گینس گفت که از دیدار با قانونگذاران ایالات متحده تشویق شده است و معتقد است که سیاستمداران ایالات متحده “در مسیری مشابه” در اتحادیه اروپا حرکت می کنند. با این وجود، او هشدار داد: «نگرانی‌های زیادی در سطح اروپایی وجود دارد که [چه اتفاقی می‌افتد] اگر رمزارزها تنظیم نشوند». معاون خدمات مالی خاطرنشان کرد:
ممکن است – به مرور زمان، اگر رشد کند – مشکلات ثبات مالی وجود داشته باشد. همچنین مشکلات سرمایه گذار در مورد عدم اطمینان وجود دارد.
در همین حال، وزیر دارایی هند از صندوق بین‌المللی پول (IMF) خواسته است تا نقشی پیشرو در تنظیم دارایی‌های رمزنگاری‌شده داشته باشد. دولت هند در حال برنامه ریزی برای بحث در مورد مقررات کریپتو با کشورهای عضو G20 در دوران ریاست جمهوری هند است. وزیر دارایی گفت که هند امیدوار است به یک چارچوب نظارتی مبتنی بر فناوری برای ارزهای دیجیتال برسد.

بازگشت به لیست