تجارت, رمزارز, فناوری و تجارت, قانون‌گذاری

کشورهای G20: نگارش روش رمزنگاری برای آیین‌نامه‌های جهانی بهتر

هدف کشورهای G20 ایجاد یک اجماع سیاستی در مورد دارایی‌های رمزنگاری برای مقررات جهانی بهتر است. گیتا گوپینات، معاون مدیر صندوق بین‌المللی پول (IMF) می‌گوید: «پس از فروپاشی کریپتوها که به تازگی دیدیم، روشن است که ما به استانداردهای مورد توافق بین‌المللی درباره مقررات نیاز داریم».

کشورهای G20 درباره مقررات رمزنگاری گفتگو می‌کنند
معاونان مالی و بانک مرکزی G20 برای نخستین بار با ریاست جمهوری هند در 13 تا 15 دسامبر در بنگلور دیدار کردند.

آجی ست، وزیر امور اقتصادی هند، روز چهارشنبه در یک کنفرانس خبری گفت که هدف کشورهای G20 ایجاد یک اجماع سیاستی در مورد دارایی‌های رمزنگاری برای مقررات بهتر جهانی است. به نقل از رویترز، ست با اشاره به اینکه پیامدهای دارایی‌های کریپتو برای اقتصاد، سیاست‌های پولی و بخش بانکی باید برای ایجاد هم‌رایی مورد مطالعه قرار گیرد، گفت: مقررات باید از دیدگاه سیاست اتخاذ شده ناشی شود. در واقع، یکی از اولویت‌هایی که روی میز گذاشته شده است، کمک به کشورها برای ایجاد اجماع با رویکرد سیاستی درباره دارایی‌های کریپتو است.

فروپاشی صرافی کریپتو FTX منجر به درخواست‌هایی برای نظارت بهتر بر بازار کریپتو شده است. FTX در 11 نوامبر در ایالات متحده درخواست ورشکستگی کرد و مدیرعامل سابق سام بانکمن‌فرید (SBF) این هفته دستگیر شد. دولت ایالات متحده و رگولاتورها چندین اتهام کلاهبرداری علیه FTX و Bankman-Fried مطرح کرده‌اند.

اعضای گروه 20 (G20) عبارتند از: آرژانتین، استرالیا، برزیل، کانادا، چین، فرانسه، آلمان، هند، اندونزی، ایتالیا، ژاپن، جمهوری کره، مکزیک، روسیه، عربستان سعودی، آفریقای جنوبی، ترکیه، بریتانیا، ایالات متحده و اتحادیه اروپا. این گروه حدود 85 درصد از تولید ناخالص داخلی جهان را تشکیل می‌دهد.

گیتا گوپینات صندوق بین‌المللی پول درباره استانداردهای رمزنگاری مورد توافق جهانی
گیتا گوپینات، معاون مدیر صندوق بین‌المللی پول (IMF) پنج‌شنبه گفت که G20 با ریاست هند می‌تواند در سه زمینه پیشرفت کند: مدیریت بدهی، مقررات ارزهای دیجیتال و تامین مالی آب و هوا. گوپینات اکنون برای شرکت در نشست‌های گروه 20 در هند است.

او توضیح داد که هنجارهای مورد توافق جهانی برای مقررات کریپتو مورد نیاز است و توضیح داد:

پس از فروپاشی کریپتو که به تازگی دیدیم، واضح است که ما به استانداردهای مورد توافق بین‌المللی درباره مقررات نیاز داریم. پیشرفت در این جبهه که بتواند آن را تا سال 2023 به انجام برساند، یک نتیجه ملموس خواهد بود.

ست همچنین روز چهارشنبه گفت که یکی از دستورکارهای کلیدی که G20 درباره آن گفتگو خواهد کرد، استفاده جهانی از ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) است. بانک مرکزی هند، Reserve Bank of India (RBI)، آزمایش‌های روپیه دیجیتال را به صورت انبوه و خرده‌فروشی آغاز کرده است.

بازگشت به لیست