رمزارز, فناوری, فناوری و تجارت, مقالات

پیش‌بینی نرخ بیت‌کوین از مارک موبیوس

مارک موبیوس، سرمایه‌گذار کهنه‌کار، بنیانگذار Mobius Capital، انتظار دارد نرخ بیت‌کوین به 10000 دلار کاهش یابد. با این وجود، او گفت: “Crypto اینجاست تا بماند زیرا سرمایه‌گذاران فراوانی هنوز به آن ایمان دارند.”

موسس Mobius Capital Partners، مارک موبیوس، آخرین پیش‌بینی خود از نرخ بیت‌کوین را در گفتگویی با بلومبرگ دوشنبه به اشتراک گذاشت.

موبیوس پیش از راه‌اندازی شرکت خود، بیش از سه دهه را در سرمایه‌گذاری فرانکلین تمپلتون گذراند. او پیش‌تر به عنوان رییس اجرایی گروه بازارهای نوپدید تمپلتون خدمت می‌کرد که در آن بیش از 50 میلیارد دلار در سبد این بازارها مدیریت کرد.

این سرمایه‌گذار کهنه‌کار گفت که هدف آتی او برای بیت‌کوین 10000 دلار است و خاطرنشان کرد که ارزهای رمزنگاری شده برای او “خطرناک‌تر از آن” هستند که بتواند پول نقد خود یا پول مشتریانش را در آن سرمایه‌گذاری کند.

با وجود فروپاشی صرافی کریپتو FTX و فروش متعاقب آن در بازار، موبیوس تاکید کرد:

Crypto اینجاست تا بماند، زیرا سرمایه‌گذاران متعددی وجود دارند که هنوز به آن ایمان دارند. شگفت‌انگیز است که نرخ بیت‌کوین چگونه نگهداشته شده است.

این نخستین باری نیست که مدیر پیشین فرانکلین تمپلتون از 10000 دلار به عنوان هدف خود برای نرخ بیت‌کوین یاد می‌کند. در ماه مه، او به سرمایه‌گذاران سفارش کرد که از خرید نزول خودداری کنند و هشدار داد که بازار هنوز راهی برای سقوط دارد. در نوامبر سال گذشته، او گفت که مردم نباید به ارزهای دیجیتال به‌عنوان وسیله‌ای برای سرمایه‌گذاری، بلکه به‌عنوان «وسیله‌ای برای گمانه‌زنی و سرگرمی» نگاه کنند.

موبیوس تنها نیست که انتظار دارد نرخ بیت‌کوین به 10000 دلار کاهش یابد. جفری گوندلاچ، مدیرعامل Doubleline Capital، با نام مستعار پادشاه اوراق قرضه، در ماه ژوئن گفت: “اصلا تعجب نمی‌کنم اگر بیت‌کوین به 10000 دلار برسد.” پیتر شیف، باگ طلا و اقتصاددان این ماه گفت که بیت‌کوین هنوز راه درازی تا سرنگونی دارد. او بیت‌کوین را 10 هزار دلار ارزیابی کرد. افزون بر این، نظرسنجی تازه بلومبرگ MLIV Pulse نشان داد که بیشتر نزدیک به 1000 سرمایه‌گذار که پاسخ دادند انتظار دارند نرخ بیت‌کوین به 10 هزار دلار کاهش یابد.

در همین حال، برخی از افراد همچنان نسبت به نرخ بیت‌کوین بسیار خوشبین هستند. برای نموه، تیم دریپر، سرمایه‌گذار خطرپذیر، اوایل این ماه گفت که انتظار دارد نرخ بیت‌کوین تا اواسط سال ۲۰۲۳ به ۲۵۰ هزار دلار برسد.

بازگشت به لیست