رمزارز, فناوری, فناوری و تجارت, مقالات

پیتر شیف می‌گوید بیت‌کوین هنوز راه درازی تا افتادن دارد

پیتر شیف، اقتصاددان و سرمایه‌دار طلا، می‌گوید که بیت‌کوین پس از فروپاشی صرافی FTX هنوز راه درازی تا سقوط دارد. او همچنین بر این باور است که 10 هزار دلار قیمت واقعی بیت‌کوین است و هشدار می‌دهد که “سهم فروش هنوز شروع نشده است.”

شیف پیش‌بینی کرد که بیت‌کوین هنوز راه درازی تا سقوط دارد و در یک سری توییت در مورد کاهش نرخ بیت‌کوین نسبت به سطح فعلی هشدار داده است.

او با اشاره به پیش‌بینی‌ای که در ژوئن انجام داد، شروع کرد که نیاز به فروش بیت‌کوین برای پرداخت قبوض بدتر خواهد شد، زیرا رکود اقتصادی عمیق‌تر می‌شود و دارندگان بلندمدت بیت‌کوین بدون چک حقوق مجبور به فروش می‌شوند. شیف با اشاره به اینکه طولی نکشید که پیش‌بینی او به حقیقت پیوست، چهارشنبه در توییتی نوشت: «من سال‌ها هشدار داده‌ام که همه افرادی که از راه رمزنگاری پول درآورده‌اند، توسط همه افرادی که در ارزهای دیجیتال ضرر کرده‌اند، شکایت خواهند کرد».

شیف درباره صرافی سقوط کرده FTX و مدیرعامل پیشین سام بنکمن-فرید (SBF) نوشت: “من هرگز به SBF نگاه نکردم، زیرا هرگز حتی به سرمایه‌گذاری در FTX فکر نکردم. اما اگر ده دقیقه بررسی لازم را انجام داده بودم، پرچم‌های قرمز آشکار می‌شدند.» وی توضیح داد: اینکه بسیاری از افراد در کریپتو به راحتی توسط یک شیاد آشکار فریب خوردند، قضاوت آن‌ها را در مورد هر چیز رمزنگاری به پرسش می‌برد.

شیف فکر می‌کند 10 هزار دلار نرخ واقعی بیت‌کوین است.

شیف همچنین دیدگاه‌های خود را در مورد عملکرد اخیر اعتماد بیت‌کوین Grayscale (GBTC) و ارتباط آن با نرخ بیت‌کوین به اشتراک گذاشت. شکاک بیت‌کوین روز آدینه نوشت:

بر اساس 43 درصد تخفیف GBTC بهNAV، بیت‌کوین هم‌اکنون بسیار کمتر از 10 هزار دلار معامله می‌شود. من گمان می‌کنم این نرخ واقعی بیت‌کوین است، زیرا وقتی GBTC را می‌فروشید، پول نقد واقعی دریافت می‌کنید. اما هنگامی که بیت‌کوین را می‌فروشید، تتر پولی دریافت می‌کنید. برای دریافت پول نقد واقعی برای بیت‌کوین، باید تخفیف زیادی را بپذیرید.

GBTC  اکنون با 46 درصد تخفیف معامله می‌شود. رکورد جدید در حال وقوع است. بیت‌کوین در مشکل واقعی است. در زمان نوشتن این مقاله، بیت‌کوین با قیمت 16727 دلار معامله می‌شود.

بسیاری از افراد در توییتر با شیف مخالف بودند. یکی از کاربران بازگو کرد: “این فقط شرم‌آور است. تصور کنید بیت‌کوین را از زمانی که 100 دلار بود، دور ریخته‌اید و پس از گذشت همه این سال‌ها، هنوز هیچ ایده‌ای در مورد هیچ جنبه‌ای از آن ندارید. یکی دیگر نوشت: «هیچ گاه، هنگامی بیت‌کوین می‌فروختم تتر نگرفتم. همچنین، این تخفیف به این دلیل است که صندوق‌های تامینی وجود دارند که فقط می‌توانند GBTC بخرند و نه بیت‌کوین که در حال هدر رفتن هستند و باید نقدینگی خود را افزایش دهند.

تحلیلگر بازار، جو کنسورتی، جمعه در توییتر توضیح داد که GBTC در تمام طول سال توسط موسسات کنار گذاشته شده است و شرکت مادر آن گروه ارز دیجیتال (DCG) انتخاب کرده است که این کیف را “برای کاهش تاثیر فشار فروش در سطح سازمانی و حمایت از آن” انتخاب کند. ارزش خالص دارایی صندوق (NAV). با این حال، وی خاطرنشان کرد: “هنوز این مداخله مانع از افزایش تخفیف به NAV صندوق به -42.7٪ نشده است.”

روز آدینه،Grayscale Investments  اطلاعاتی در مورد ایمنی و امنیت مرتبط با محصولات خود به اشتراک گذاشت. شرکت مدیریت دارایی اصرار داشت که دارایی‌های دیجیتال محصولاتش ایمن و مطمئن هستند.

بازگشت به لیست