رمزارز, فناوری, فناوری و تجارت, قانون‌گذاری

پلیس ژاپن و FSA هشدار سایبری مشترکی را برای شرکت‌های رمزنگاری منتشر کردند، حملات را به گروه لازاروس مرتبط کردند.

به گفته آژانس پلیس ملی ژاپن (NPA) هکرهای کره شمالی از سندیکای جنایی Lazarus Group شرکت های رمزنگاری را در این کشور هدف قرار داده اند. گزارش‌های محلی نشان می‌دهد که این پنجمین باری است که NPA «انتساب عمومی» را به سازمان مجرمان سایبری کره شمالی مرتبط می‌کند.
هشدار مجری قانون و تنظیم کننده مالی ژاپن در مورد حملات گروه لازاروس
بر اساس گزارش امنیت سایبری اخیرا منتشر شده NPA، هکرهای سندیکای جنایی بدنام Lazarus Group گزارش شده است که شرکت های رمزنگاری در ژاپن را هدف قرار می دهند. مقامات “انتصاب عمومی” را به مظنونان اعمال کرده اند و خاطرنشان کرده اند که هکرها اهل کره شمالی و به احتمال زیاد اعضای باند جنایتکاران سایبری لازاروس هستند.
NPA لازاروس را «سازمان زیرمجموعه مقامات کره شمالی» می‌خواند و می‌گوید حملات سایبری اخیر «کسب‌وکارهای مرتبط با دارایی‌های دیجیتال را هدف قرار می‌دهند». NPA ژاپن همچنین خاطرنشان می کند که مقامات مجری قانون از اداره تحقیقات فدرال ایالات متحده (FBI) هشدارهای مشابهی را در مورد روش های خاص حمله گروه لازاروس ارسال کرده اند.
NPA جزئیات می‌دهد که هکرها «ایمیل‌های فیشینگ کارمندان را که وانمود می‌کنند مدیران شرکت هدف هستند» ارسال می‌کنند، و آنها همچنین «به کارکنان شرکت هدف نزدیک می‌شوند» تحت عنوان «حساب نادرست». سازمان خبری ژاپن ژاپن نیوز توضیح می دهد که این پنجمین بار است که مقامات ژاپنی در مورد گروه بدنام لازاروس هشدار می دهند.
این گزارش خاطرنشان می کند که NPA هیچ مورد خاصی مرتبط با لازاروس را فاش نکرده است. با این حال، گزارش ژاپن نیوز می گوید که منابع آشنا با این موضوع معتقدند لازاروس مسئول هک Zaif در سال 2018 و هک Bitpoint ژاپن در سال 2019 بوده است.
اخطار NPA در مورد درگیر شدن با ایمیل‌های فیشینگ مشکوک و شخصیت‌های مشکوک که از پوشش مبدل استفاده می‌کنند، هشدار می‌دهد. مدیر اجرایی شرکت امنیت اطلاعات Trend Micro، Katsuyuki Okamoto، می‌گوید هشدار مشترک NPA با آژانس خدمات مالی (FSA) با جلب توجه به این موضوع مفید است.
اوکاموتو روز شنبه در بیانیه‌ای گفت: «درگیر شدن در انتساب عمومی مهم است، زیرا آگاهی عمومی را از تاکتیک‌های مجرم افزایش می‌دهد و مردم را وادار به اتخاذ تدابیر می‌کند».
آخرین اطلاعیه NPA و FSA ژاپن به دنبال شلیک موشک بالستیک کره شمالی بر فراز این کشور در هفته اول اکتبر است. آخرین باری که پیونگ یانگ موشکی را بر فراز ژاپن شلیک کرد، پنج سال پیش در سال 2017 بود. تنش ها بین دو کشور پس از تحریک موشکی اخیر کره شمالی بر فراز استان آئوموری تشدید شده است.

بازگشت به لیست