تجارت, رمزارز, فناوری, فناوری و تجارت, قانون‌گذاری, مقالات

پزو دیجیتال راهی برای جلوگیری از فرار مالیاتی

پیشنهادی برای حذف نمایندگی فیزیکی پزو آرژانتین، برای ساده‌سازی فرآیندهای ویژه دولتی و کاهش فرار مالیاتی، توسط بانکدار پیشین کارلوس ماریادلوس سانتوس ارایه شده است. این طرح که با عنوان «پزو دیجیتال آرژانتین» شناخته می‌شود، همچنین پیش‌بینی می‌کند که اجرای آن منجر به کاهش مالیات و مازاد بر اقتصاد آرژانتین خواهد شد.

در 4 نوامبر، بانکدار پیشین آرژانتینی و رییس بنیاد مشارکت تولیدی، کارلوس ماریادلوس سانتوس از پیشنهادی به نام “پزو دیجیتال آرژانتین” رونمایی کرد که شامل حذف نمایندگی فیزیکی ارز در آرژانتین و دیجیتالی کردن همه می‌شود. فعالیت اقتصادی. دی لس سانتوس توضیح می‌دهد که اجرای این طرح، که ظاهراً هیچ هزینه اضافی برای دولت آرژانتین نخواهد داشت، به بانک‌ها این امکان را می‌دهد که بر همه تراکنش‌های انجام شده توسط شهروندان نظارت داشته باشند.

داده‌های حساب بانکی جایگزین صورت‌حساب‌های فیزیکی می‌شود و فروشگاه‌ها و بازرگانی‌ها باید کاملاً به چنین داده‌هایی برای انجام تراکنش‌های مالی تکیه کنند. از این دید، این کنترل مزایای حذف عملا فرار مالیاتی را به همراه خواهد داشت و تراکنش‌های شهروندان در دسترس مجریان برای بررسی قرار می‌گیرد.

دی لوس سانتوس گفت: که نرخ فرار مالیاتی فعلی حدود 50 درصد است و گردآوری همه این وجوه به آرژانتین اجازه می‌دهد تا سالانه 20 درصد مازاد اقتصادی داشته باشد و کمبود مالیات را سرکوب کند. این گرد‌آوری گسترده مالیات همچنین می‌تواند ظاهراً منجر به کاهش مالیات برای همه مالیات دهندگان شود.

مزایای بیشتر و پیشنهادهای مشابه

دیگر مزایایی که توسط بانکدار پیشین سفارش می‌شود شامل ایجاد نرخ‌های بهره بالاتر برای پس‌اندازکنندگان است که وسوسه می‌شوند وجوه خود را در سیستم قرار دهند و از سرمایه‌گذاری در دارایی‌های سفته بازانه با ریسک بالاتر اجتناب می‌کنند. این احتمالاً می‌تواند مقادیر زیادی از سرمایه‌ای را که آرژانتینی‌ها اکنون در بازارهای بین‌المللی یا بیرون از سامانه بانکی دارند یکپارچه کند.

پیشنهادهای دیگری در پی این رشته فکری پیشتر ارایه شده است. در ژوئن، چاکو، فرماندار آرژانتین، خورخه کاپیتانیچ، نیز در مورد مزایای داشتن یک ارز دیجیتال واحد صحبت کرد. در آن زمان کاپیتانیچ اعلام کرد: شما باید یک سیاست شوک داشته باشید، امکان داشتن مدلی که مستلزم استفاده از ارز دیجیتال به عنوان تنها ارز قانونی باشد. ما باید وجود واقعی یک رژیم دو پولی را بشناسیم.

پیشنهاد Capitanich شامل سپرده‌گذاری همه ارزهای خارجی، مانند دلار آمریکا، به بانک‌های ملی است که این ارزها را با ارز دیجیتال پیشنهادی مبادله می‌کند. این تنها راه معامله با این ارزها در سیستم فرضی خواهد بود.

با این حال، آرژانتین یکی از کشورهایی بوده است که ارزهای دیجیتال در آن محبوبیت بیشتری داشته‌اند و برپایه گزارش Chainalysis، سیزدهمین کشوری است که بیشترین پذیرش رمزارز را دارد. وجود چنین پذیرش و استیبل کوین‌ها می‌تواند انجام تغییرات پیشنهادی در اقتصاد معاملاتی آرژانتین را دشوار کند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *