تجارت, رمزارز, فناوری, فناوری و تجارت

وزیر دارایی هند می‌گوید؛ برای گشایش چارچوب بازرسی برپایه فناوری در دوره ریاست G20 درباره رمزارزها گفتگو خواهد کرد.

هند در نظر دارد در دوره ریاست G20 با کشورهای عضو در مورد مقررات کریپتو بحث کند. وزیر دارایی نیرمالا سیتارامان فاش کرده است که دولت هند امیدوار است به یک چارچوب یا رویه عملیاتی استاندارد (SOP) دست یابد تا کشورهای جهان بتوانند «چارچوب نظارتی مبتنی بر فناوری» برای ارزهای دیجیتال داشته باشند.
هند در مورد چارچوب قانونی رمزنگاری با کشورهای عضو G20 بحث می‌کند.
به گزارش PTI، نیرمالا سیتارامان، وزیر دارایی هند، روز شنبه قبل از پایان سفر خود به واشنگتن دی سی، برای شرکت در نشست های سالانه صندوق بین المللی پول (IMF) و بانک جهانی، برنامه دولت در مورد مقررات ارزهای دیجیتال را به اشتراک گذاشت.
وزیر دارایی به گروهی از خبرنگاران هندی گفت که رمزارز بخشی از دستور کار هند در دوران ریاست جمهوری G20 خواهد بود. او با اشاره به اینکه سازمان‌های گوناگون در حال انجام تحقیقات خود در مورد ارزهای دیجیتال هستند، گفت:
ما قطعاً می خواهیم همه اینها را جمع آوری کنیم و کمی مطالعه کنیم و سپس آن را روی میز G20 بیاوریم تا اعضا بتوانند درباره آن بحث کنند و امیدواریم به یک چارچوب یا SOP برسیم تا در سطح جهانی، کشورها بتوانند یک فناوری داشته باشند. چارچوب نظارتی هدایت شده
سیتارامان تاکید کرد: «اما به طور ضمنی در این موضوع این است که ما نمی‌خواهیم فناوری مختل شود. ما می‌خواهیم این فناوری ماندگاری خود را نگه دارد و همچنین در موقعیتی باشیم که فین‌تک و سایر بخش‌ها از آن بهره ببرند.»
وزیر دارایی سپس به اداره اجرایی (ED) اشاره کرد که فعالیت پولشویی مربوط به دارایی های رمزنگاری و پلتفرم های معاملاتی کریپتو در هند را شناسایی می کند.
سیتارامان ادامه داد: «این نگرانی در واقع توسط چندین عضو G20 تأیید شده است که می‌گویند «بله دنبال پول، بله پولشویی، بله سوء استفاده از مواد مخدر و غیره».
این درک وجود دارد که ما باید نوعی مقررات داشته باشیم و همه کشورها باید با هم در مورد آن صادق باشند. هیچ کشوری نمی تواند به تنهایی از عهده آن برآید. بنابراین، در مورد آن ما قطعا چیزی خواهیم داشت.
G20 یک مجمع بین دولتی از اقتصادهای بزرگ توسعه یافته و در حال توسعه جهان است. کشورهای عضو آرژانتین، استرالیا، برزیل، کانادا، چین، فرانسه، آلمان، هند، اندونزی، ایتالیا، ژاپن، کره جنوبی، مکزیک، روسیه، عربستان سعودی، آفریقای جنوبی، ترکیه، بریتانیا، ایالات متحده آمریکا و اتحادیه اروپا هستند. (اتحادیه اروپا). هند از اول دسامبر تا 30 نوامبر 2023 به مدت یک سال ریاست گروه 20 را بر عهده خواهد گرفت.
دولت هند پس از چندین سال نشستن بر روی پیش‌نویس لایحه کریپتو، بنا بر گزارش‌ها در تلاش است تا موضع خود را در مورد قانونی بودن ارزهای دیجیتال تا سه ماهه اول سال آینده نهایی کند تا مطابق با گروه ویژه اقدام مالی (FATF) شود. ماه گذشته، وزیر دارایی از صندوق بین المللی پول خواست تا نقشی پیشرو در تنظیم ارزهای دیجیتال داشته باشد. صندوق بین المللی پول اعلام کرد که آماده همکاری با هند در زمینه مقررات ارزهای دیجیتال است.
در حالی که هند هنوز یک چارچوب نظارتی برای ارزهای رمزنگاری شده ایجاد نکرده است، این کشور در حال حاضر مالیات 30 درصدی بر درآمد کریپتوها اعمال می کند، علاوه بر این، مالیات 1 درصدی کسر شده در مبدا (TDS) از تراکنش های رمزنگاری را اعمال می کند. علاوه بر این، گزارش شده است که وزارت دارایی در حال کار بر روی نحوه اعمال مالیات بر کالاها و خدمات (GST) برای ارزهای دیجیتال است.
در همین حال، بانک مرکزی هند (RBI) همچنان “نگرانی های جدی” در مورد ارزهای دیجیتال دارد. بانک مرکزی بارها ممنوعیت کامل همه ارزهای رمزنگاری شده غیردولتی از جمله بیت کوین و اتر را توصیه کرده است. با این حال، وزیر دارایی در ماه ژوئیه گفت: “هر قانونی برای تنظیم یا ممنوعیت تنها پس از همکاری بین المللی قابل توجه در ارزیابی خطرات و منافع و تکامل طبقه بندی و استانداردهای مشترک می تواند موثر باشد.”

بازگشت به لیست