رمزارز, فناوری و تجارت

وزیر خزانه‌داری آمریکا می‌گوید بیت کوین ناکارآمد است

جانت یلن وزیر خزانه داری ایالات متحده، گفت: ارزهای دیجیتال در صورت مطالعه صحیح می توانند موفق شوند اما بیت کوین یک دارایی بسیار سوداگرانه و ناکارآمد است.

جانت یلن كه به تازگی منصوب شده است، انتقاد خود را نسبت به اینكه بیت کوین به طور مكرر در معاملات غیرقانونی مورد استفاده قرار می گیرد تشدید كرد در حالی كه این امر به عنوان یك روش كارآمد پرداخت انجام نمی شود. جالب اینجاست که اظهارات وی در حالی بود که قیمت این کوین بیش از 11000 دلار در روز کاهش یافت و به نزدیکی 48000 دلار رسید.

یلن هنگام سخنرانی در مورد جاده شیب داری که ایالات متحده باید برای بهبود اقتصاد بعد از COVID-19 داشته باشد روی آن قرار گیرد، اظهار نظر کرد. جالب اینجاست که او به نقش دارایی های دیجیتال اشاره کرد زیرا معتقد است که آنها می توانند روش های پرداخت “سریع تر و ارزان تر” را ارائه دهند. با این حال باید قبل از دستیابی به نقش برجسته تری، مورد مطالعه قرار گیرند. برخی از مشکلاتی که نیاز به رفع دارند شامل “حمایت از مصرف کننده و پولشویی” است.

یلن قبلاً ادعا کرده بود که ظهور صنعت کریپتوکارنسی خطرات آسیب پذیری را افزایش داده است زیرا مجرمان تمایل به استفاده از آنها برای اقدامات غیرقانونی دارند. او در جریان رویداد NYT ، اشاره كرد كه فدرال آمریكا می تواند طی یک روند رو به رشد، قضیه ارز دیجیتال بانك مركزی (CBDC) را از بلاتکلیفی دربیاورد. ایالات متحده در چند سال گذشته از این ایده رنجیده است ولی در مقابل چین پیشرفت چشمگیری داشته است و به طور فعال در حال بررسی نسخه ارز دیجیتال خود با انجام آزمایش های مختلف است.

کاهش قیمت 11 هزار دلاری

سخنان یلن درحالی ایراد شد که اوایل دیروز بیت کوین رکورد جدیدی را ثبت کرد که بالاتر از 58،400 دلار بود، اما در عرض چند ساعت افت 11000 دلاری را تجربه کرد و در نهایت ارزش بازار در کمتر از یک روز بیش از 200 میلیارد دلار ضرر کرد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *