تجارت, رمزارز, فناوری, فناوری و تجارت, قانون‌گذاری

هنگ‌کنگ در ماه مارس سال آینده اجازه دادوستد رمزنگاری را آغاز می‌کند

هنگ‌کنگ مقررات ارزهای دیجیتال خود را کاهش می‌دهد تا به سرمایه‌گذاران خرد اجازه دهد تا به طور مستقیم دارایی های دیجیتال را معامله کنند. طبق گزارش ها، یک رژیم مجوز برای پلتفرم های کریپتو که اجازه تجارت خرده فروشی کریپتو را می‌دهد، قرار است در مارس سال آینده اجرا شود.

هنگ‌کنگ به اجازه بازرگانی کریپتو خرده فروشی نزدیک می‌شود. بلومبرگ روز پنجشنبه به گفته افراد آشنا گزارش داد که برپایه گزارش‌ها، هنگ‌کنگ مقررات سختگیرانه ارزهای دیجیتال خود را با برنامه‌ای برای اجازه دادن به تجارت خرده ارزهای دیجیتال کاهش می‌دهد.

این نشریه اعلام کرد که یک رژیم مجوز اجباری برای پلتفرم‌های ارزهای دیجیتال که به معاملات خرده‌فروشی رمزارز اجازه می‌دهد در مارس سال آینده اجرا شود، این نشریه توضیح داد: هنگ‌کنگ قصد دارد تجارت خرده فروشی برای ارزهای دیجیتال را از ماه مارس پس از سال‌ها شک و تردید قانونی کند که در تضاد با ممنوعیت سرزمین اصلی چین است.

افزون بر این، تنظیم‌کننده‌ها به دنبال این هستند که به صرافی‌های خرده‌فروشی اجازه دهند ارزهای دیجیتال بزرگ مانند بیت‌کوین (BTC) و اتر (ETH) را فهرست کنند. قوانین فهرست‌بندی شاید شامل معیارهایی مانند ارزش بازار توکن، نقدینگی و گنجاندن در شاخص‌های رمزنگاری شخص ثالث است.

گری تیو، مدیر اجرایی شرکت کریپتو BC Technology Group، اظهار داشت: معرفی مجوز اجباری در هنگ‌کنگ تنها یکی از کارهای مهمی است که تنظیم کننده ها باید انجام دهند. آنها نمی توانند برای همیشه به طور موثر نیازهای سرمایه‌گذاران خرد را ببندند.

میشل لی، رییس اجرایی گروه خدمات مالی دارایی دیجیتال Hashkey، توضیح داد که هنگ‌کنگ در تلاش است تا یک رژیم رمزنگاری فراگیر ایجاد کند و از سهام و اوراق قرضه توکن شده به عنوان بخش بالقوه مهم‌تری در آینده یاد کرد. «فقط تجارت دارایی های دیجیتال به تنهایی هدف نیست. هدف واقعاً رشد اکوسیستم است.»

بالاترین تنظیم کننده مالی هنگ‌کنگ، کمیسیون اوراق بهادار و آتی (SFC)، یک رژیم مجوز داوطلبانه را در سال 2018 معرفی کرد. این سیستم پلتفرم های معاملاتی کریپتو را به مشتریانی با پرتفوی حداقل 8 میلیون هنگ‌کنگ (1 میلیون دلار) محدود کرد. با این حال، مقررات سخت‌گیرانه بسیاری از کسب‌وکارهای رمزنگاری را کنار زد و تنها دو شرکت – BC Technology Group و Hashkey – مورد تایید قرار گرفتند.

با این حال، بسیاری از مردم نسبت به مقررات جدید ارزهای دیجیتال شک دارند. لئونارد ویس، بنیانگذار انجمن بیت‌کوین هنگ‌کنگ، به اشتراک گذاشت: گونه گفته‌های من این بود که مردم هنوز می‌ترسند که یک رژیم صدور مجوز بسیار سختگیرانه وجود داشته باشد. حتی اگر بتوانند مستقیماً با کاربران خرده‌فروشی سروکار داشته باشند، باز هم به اندازه پلتفرم‌های خارج از کشور جذاب یا رقابتی نخواهند بود.

الیزابت وونگ، مدیر صدور مجوز SFC و رئیس واحد فین‌تک، هفته گذشته گفت: «ما چهار سال تجربه در تنظیم این صنعت داشته‌ایم. گمان می‌کنیم که ممکن است واقعاً زمان خوبی باشد تا واقعاً با دقت فکر کنیم که آیا ما با این نیاز سرمایه‌گذار حرفه‌ای ادامه خواهد داد.» او یادآور شد که هنگ‌کنگ همچنین می‌تواند به صندوق‌های قابل معامله در مبادلات (ETF) اجازه دهد تا در معرض دارایی‌های رایج رمزنگاری قرار بگیرند.

بازگشت به لیست