استخراج رمزارز, رمزارز, فناوری و تجارت

هشدار دولت بریتانیا به شرکت های ارز دیجیتال درخصوص اخذ مجوز

در 8 ژانویه FCA یا مرجع امور مالی بریتانیا به شرکتهای رمزنگاری نشده هشدار داده است که مطابق برنامه ای که در ابتدای سال 2020 تنظیم شده بود، فعالیت هایشان را لغو و سرمایه هارا به سرمایه گذاران بازگردانند .این سازمان هشدار داد که مشاغل ارز دیجیتالی که تا 15 دسامبر سال 2020 درخواست ثبت نام در FCA را انجام نداده اند، باید فعالیت های خود را تا قبل از 10 ژانویه متوقف کنند.

در ایمیلی که FCA برای شرکت ها ارسال شده است، نوشت که مشاغل “باید تمام مسائل مربوطه را با دقت در نظر بگیرند و در صورت امکان هرگونه پول یا مجموعه دارایی دیجیتالی را که در چارچوب قوانین ضد پولشویی است، پس دهند.”

در این ایمیل آمده است:

“هر نوع مشاغل موجود در حوزه مجموعه های ارز دیجیتالی که در حوزه مقررات تجارت انگلیس فعالیت های رمزنگاری شده را انجام می دهند، لازم است تا 9 ژانویه 2021 توسط FCA برای مقابله با پولشویی و مباحث مربوط به تأمین مالی ضد تروریسم ثبت شوند. اگر شما یک شرکت تجاری هستید که هنوز فعالیتهای مرتبط با ارز رمزنگاری در انگلیس را ادامه می دهید لازم است قبل از 10 ژانویه 2021 این فعالیت ها را متوقف کنید. “

لازم به ذکر است FCA در 10 ژانویه 2020 به عنوان ناظر مبارزه با پولشویی و تأمین مالی ضد تروریسم شرکت های ارز دیجیتال انگلستان فعالیت خود را آغاز کرد و در آن زمان هشدار داد که شرکت ها باید در همان تاریخ سال بعد یعنی در 9 ژوئیه 2021 ثبت نام کنند. اخیراً پس از قرار دادن حدود 90 شرکت در یک ثبت موقت، این مهلت تمدید شد.

این سازمان در ایمیل خود افزود:

“شما باید در مورد چگونگی انجام این کار از مشاوره حقوقی خود کمک بگیرید. اگر همچنان به ارائه خدمات مربوط به مجموعه های ارزدیجیتالی ادامه دهید، از 10 ژانویه 2021 ارتکاب جرم محسوب می شود. در این صورت، شما در معرض اختیارات مجرمانه و اجرای قانون مدنی FCA هستید “.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *