تجارت, رمزارز, فناوری, فناوری و تجارت, قانون‌گذاری

بیل آکمن درباره مقررات رمزنگاری گفتگو می‌کند

بیل آکمن، میلیاردر، هشدار داده است که صنعت کریپتو نیاز به خودپلیسی دارد وگرنه خطر تعطیلی آن وجود دارد. او افزود که رگولاتورها به منابع بیشتری برای نظارت بر کاربران بد در فضای کریپتو نیاز دارند و احتمالاً سال‌ها به درازا می‌کشد تا به آن‌ها برسند.

بیل آکمن، دیدگاه‌های خود را درباره موضوعات گوناگون مرتبط با رمزنگاری، مانند مقررات رمزنگاری، در یک سری توییت در روز شنبه به اشتراک گذاشت.

آکمن مدیرعامل و مدیر پورتفولیوی پرشینگ اسکوئر کپیتال مدیریت، مشاور سرمایه‌گذاری ثبت شده در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) است. دارایی خالص او در حال حاضر حدود 3.5 میلیارد دلار است.

او درباره مقررات ارزهای دیجیتال گفت: «مطمئن نیستم که به قوانین تازه‌ای نیاز داشته باشیم. بیشتر تقلب‌هایی که در حال انجام است، طرح‌های کهنه پمپ، تخلیه و شکست متولیان در نگهداری از دارایی‌های مشتری است.

این مجری ادامه داد: من گمان می‌کنم که قوانین ضدتقلب موجود و دیگر قوانین از پیش بر این تخلفات حاکم است. ما تنها به اجرای بیشتر نیاز داریم.» آکمن گفت: رگولاتورها به منابع بیشتری برای کنترل کاربران بد نیاز دارند. شوربختانه، شاید سال‌ها طول بکشد تا تنظیم کننده‌ها به عقب برسند، و ممکن است هرگز به آنجا نرسند. بنابراین صنعت کریپتو نیاز به خود پلیسی و برداشتن کاربران بد دارد، در غیر این صورت در خطر تعطیلی قرار دارد.

سقوط FTX، یک صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال، در اوایل ماه جاری باعث شد بسیاری از مردم خواستار مقررات سختگیرانه‌تر ارزهای دیجیتال شوند.

برخی از افراد از جمله مارک کوبان و رابرت کیوساکی تاکید کرده اند که سقوط FTX یک شکست رمزنگاری نیست. تام ایمر، نماینده کنگره ایالات متحده معتقد است که این یک شکست SEC، رییس گری جنسلر، یکی از بنیانگذاران FTX، سام بانکمن‌فرید، و تامین مالی متمرکز است.

آکمن در ادامه توضیح داد: «کریپتو در غرب وحشی باقی می‌ماند، زیرا نگهداری‌های امنیتی ثبت‌شده وجود ندارد» و توضیح داد: بنابراین، شخصیت، شهرت و پیشینه تیم‌های مدیریتی و حامیان مالی کسب‌ و کارهای مبتنی بر رمزنگاری در گزینش پروژه‌هایی که باید پشتیبان شوند، بسیار مهم است.

هفته گذشته، این میلیاردر گفت: “کریپتو اینجاست تا بماند و با نظارت و مقررات مناسب، این پتانسیل را دارد که تا حد زیادی به جامعه و رشد اقتصاد جهانی کمک کند.” وی افزود: «بنابراین همه شرکت‌کنندگان قانونی در اکوسیستم کریپتو باید انگیزه بالایی برای افشا و حذف عوامل کلاهبردار داشته باشند، زیرا آن‌ها خطر مداخله نظارتی را که تأثیر بالقوه مثبت رمزارز را برای نسل‌ها به عقب می‌اندازد، به شدت افزایش می‌دهند.»

بازگشت به لیست