رمزارز, فناوری, فناوری و تجارت

نهنگ‌های اتریوم همچنان از فروش خودداری می‌کنند

با وجود تلاطم گسترده ای که بازار ارز دیجیتال در هفته گذشته تجربه کرده است، بزرگترین کیف پول های اتریوم حاضر به فروش مقدار قابل توجهی از دارایی های خود نشده اند.

دومین ارز محبوب بازار از ابتدای سال که زیر 800 دلار معامله شد، در میان بهترین عملکردها قرار داشته است. در ماه های پس از آن، ETH در مسیر رسیدن به آخرین بالاترین سطح تاریخی خود از 4400 دلار ، بیش از چندین نقطه عطف را شکست. هرچند که طی تلاطم هفته گذشته ارزش این دارایی به پایین تر از 3،100 دلار رسید. افزایش نوسانات به درک سرمایه گذاران از دارایی های کریپتویی خود آسیب می رساند. با این حال، به نظر نمی رسد که این مورد در مورد اتریوم صادق باشد.

داده های شرکت تحلیلی Santiment نشان می دهد که آدرس های حاوی 10،000 ETH یا بیشتر( نهنگ های اتریوم) طی نوسانات اخیر اقدام به خروج نکرده اند. این شرکت افزود که در مقایسه با یک هفته پیش فقط هشت کیف پول کمتر شده است.

با این حال، آدرس های کوچکتر به معنای حساب هایی که بین 100 تا 10000 رمزارز اتریوم در اختیار دارند، شروع به فروش دارایی های خود کرده اند.

شبکه PoS برای کاهش مصرف انرژی 99.95٪

مطالعه ای که توسط محقق بنیاد Ethereum گردآوری شده تخمین می زند که اگر شبکه انتقال از PoW به PoS منتقل شود، مصرف انرژی 99.95 درصد کاهش پیدا می کند.

کارل بیخویزن، محقق بنیاد Ethereum، مطلبی را با موضوع داغ مصرف انرژی منتشر کرد. به طور خاص، او به بیان نگرانی های مداوم مبنی بر اثبات بلاکچین های مبتنی بر کار مانند Bitcoin و Ethereum (در حال حاضر) را به دلیل مصرف مقدار قابل توجهی انرژی مورد نیاز برای استخراج که باعث ایجاد مسائل زیست محیطی پرداخت.

با این حال، توسعه دهندگان اتریوم به طور فعال در حال کار بر روی شبکه انتقالی هستند و باید چندین مشکل شبکه فعلی را برطرف کنند. PoS غیر از بهبود سرعت معاملات، هزینه ها، امنیت و همچنین مصرف انرژی را بسیار کاهش می دهد.

در واقع، او معتقد است که مهاجرت به PoS باعث کاهش 99.95 درصدی مصرف می شود. وی تخمین زد اکنون 1.64 مگاوات مصرف می شود. حتی اگر این عدد پس از اتمام انتقال به 2.62 مگاوات برسد، بلاک چین اتریوم به اندازه “یک شهر کوچک (حدود 2100 خانه) انرژی مصرف خواهد کرد.

همچنین برخی گزارش ها حاکی از آن است که مصرف انرژی سالانه بیت کوین در کل از نیوزلند و بلژیک بیشتر است. این محقق یک نمودار جذاب را نشان داد تا نشان دهد تفاوت بین ETH PoS ، ETH PoW و Bitcoin (PoW) تا چه اندازه قابل توجه خواهد بود.

 

 

نمودار مصرف انرژی
نمودار مصرف انرژی
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *