تجارت, فناوری و تجارت, قانون‌گذاری

نظرسنجی: 98 درصد از مدیران عامل برای رکود اقتصادی ایالات متحده آماده می‌شوند، بدگمانی در پایین‌ترین سطح از زمان رکود بزرگ است.

هیئت کنفرانس دریافته است که 98 درصد از مدیران اجرایی مورد بررسی در حال آماده شدن برای رکود در ایالات متحده هستند در حالی که 99 درصد از مدیران اجرایی برای رکود اتحادیه اروپا آماده می‌شوند. این سازمان گفت: “باور مدیران عامل برای شروع سه ماهه چهارم کاهش یافته و در پایین‌ترین سطح خود از زمان رکود بزرگ قرار دارد.”
98 درصد از مدیران عامل انتظار رکود اقتصادی در ایالات متحده را دارند
هیئت کنفرانس اندازه‌گیری اعتماد مدیران عامل خود را روز پنجشنبه منتشر کرد. این هیئت یک گروه پژوهشی جهانی و غیرانتفاعی است که بیش از 1000 شرکت و سازمان دولتی و خصوصی در 60 کشور عضو هستند.
هیئت کنفرانس توضیح داد که اندازه‌گیری اعتماد مدیران عامل “میزان فشار سنج سلامت اقتصاد ایالات متحده از دیدگاه مدیران ارشد ایالات متحده است.” مدیران عامل شرکت کردند.
هیئت مدیره توضیح داد: «نظرسنجی تازه از مدیران عامل خواسته شد تا شرایط اقتصادی را که در 12 تا 18 ماه آینده با آن مواجه می‌شوند، توصیف کنند.
بیشتر – 98٪ – گفتند که برای رکود اقتصادی ایالات متحده آماده می‌شوند. علاوه بر این، 99 درصد از مدیران عامل گفتند که برای رکود اتحادیه اروپا آماده می‌شوند.
دانا ام. پیترسون، اقتصاددان ارشد هیئت کنفرانس، بازگو کرد: “اعتماد مدیرعامل شرکت برای شروع سه ماهه چهارم کاهش یافته است و در پایین‌ترین سطح خود از زمان رکود بزرگ است.”
راجر دبلیو فرگوسن جونیور، نایب رییس شورای بازرگانی و متولی هیئت کنفرانس، بازگو کرد: «مدیران عامل هم‌اکنون برای رکودهای کمابیش ناگزیر در ایالات متحده و اروپا آماده می‌شوند. در حالی که بیشتر  چشمداشت دارند رکود ایالات متحده کوتاه و سطحی باشد، نزدیک به هر 10 تن 7 تن باور دارند که اتحادیه اروپا وارد یک رکود عمیق با سرریزهای جهانی جدی و پرکار خواهد شد.
بسیاری از مردم پیش بینی کرده اند که اقتصاد ایالات متحده به سمت رکود خواهد رفت. جیمی دیمون، مدیر عامل جی پی مورگان هشدار داد که رکود ممکن است طی شش ماه رخ دهد و بازار سهام به راحتی 20 درصد کاهش یابد. در ماه ژوئن، مقامات اجرایی هشدار دادند که یک طوفان اقتصادی در راه است و به مردم توصیه کرد خود را آماده کنند. در ماه اوت، رییس جی پی مورگان هشدار خود را دو چندان کرد و هشدار داد که ممکن است “چیزی بدتر” از رکود در راه باشد.
کن گریفین، مدیرعامل سیتادل ماه گذشته گفت که تورم ممکن است به اوج خود رسیده باشد اما رکود در راه است. گریفین سفارش کرد: «ما در یک زمان بسیار نامطمئن برای سرمایه‌گذاران هستیم. ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا نیز باور دارد که ما یک رکود کوچک برای 18 ماه خواهیم داشت.
قانونگذاران همچنین نگران سقوط اقتصاد ایالات متحده به سوی رکود هستند. سناتور الیزابت وارن (D-MA) در ماه اوت گفت که در مورد افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو و وارد کردن ایالات متحده به رکود “بسیار نگران” است.

بازگشت به لیست