رمزارز, فناوری و تجارت

میزان ورود روزانه کاربران تازه بیت کوین به بالاترین حد خود رسیده است

نمودار کاربران جدید بیت کوین جالب است. با وجود اینکه قیمت بیت کوین مدتی تغییر محسوسی نداشت، این شبکه همچنان در حال رشد بود. با ورود هر شرکت کننده جدید، شبکه گسترش می یابد و با این کار، ارزش شبکه به همان اندازه افزایش می یابد. این ماهیت نتیجه پدیده “اثر شبکه‌ای” است.

همانطور که یکی از مجریان برنامه Alt-Coin Daily گفت: “معامله گران بازار کوتاه مدت را کنترل می کنند. با این حال اگر ما درباره بلند مدت صحبت کنیم، این یکی از صعودی ترین نمودارهایی است که قرار است ببینید. “

شاخص جینی یا ضریب جینی، معیاری برای توزیع درآمد بین یک جامعه آماری است که توسط آمارشناس ایتالیایی کورادو جینی در سال 1912 ایجاد شده است. اغلب از آن به عنوان معیار نابرابری اقتصادی، اندازه گیری توزیع درآمد یا به ندرت توزیع ثروت استفاده می شود.

در یک جامعه اماری ضریب جینی بیت کوین همواره سالم  و سالم تر می شود. به گفته ویلیام کلمنته ، هنگامی که ETF ها و Grayscale را فیلتر می کنید، تجزیه و تحلیل های زنجیره ای نشان می دهد که با گذشت زمان نهنگ ها فقط سکه های خود را توزیع می کنند. به گفته وی، سرمایه گذاران خرد با کمتر از 10 BTC هرگز خرید خود را متوقف نمی کنند و هر روز که می گذرد، توزیع سالم شبکه بیت کوین بهتر می شود.

کاربران جدید بیت کوین، نمودار بسیار جذاب

به گفته کلمنته، نمودار ارائه شده توسط وی رشد کاربران خالص شبکه را نشان می دهد. روش او ساده است. با تفریق مقدار موجودی های جدید زنجیره ای از موجودی های که به نظر می رسد غیر فعال هستند، کاربران جدید روزانه بیت کوین مشخص می شود.

همانطور که نمودار به وضوح نشان می دهد، ما اخیراً به بالاترین حد خود در ثبت کاربران جدید بیت کوین در روز دست یافته ایم. با این حال ، موارد بیشتری وجود دارد. در اوج سال 2011 ، روزانه 1050 کاربر جدید وارد شبکه می شدند. در دو قله سال 2013 ، این عدد از 1500 به حدود 5000 در روز رسید. در بهترین لحظه سال 2017 ، بیت کوین روزانه 40000 کاربر جدید بیت کوین را به خود جذب می کرد. اما تحلیلگر بلومبرگ اعلام کرد که بیت کوین در نیمه دوم سال 2021 عملکرد بهتری دارد.

آیا می دانید وقتی بیت کوین از 17000 دلار به 3000 دلار رسید، 86٪ از افراد صاحب آن، هرگز آن را نفروختند؟

آیا کاربران جدید بیت کوین با فرا رسیدن دوره خرسی به همان شیوه رفتار می کنند؟ فقط زمان می تواند بگوید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *