رمزارز, فناوری و تجارت

مقامات پرتغالی در نظر دارند با سودجویان حوزه ارزهای دیجیتال برخورد کنند

گفته می شود مقامات پرتغالی قصد دارند علیه تأثیرگذاران و فعالان شبکه های اجتماعی که در مورد سرمایه گذاری های مرتبط با ارزهای دیجیتال مشاوره غیرقانونی می دهند، اقداماتی انجام دهند. این طرحها در پی طرح دادخواست آنلاین با امضای هزاران پرتغالی شکل گرفته است.

به گفته Expresso، پلیس قضایی پرتغال (Policía Judiciária)، در حال تجزیه و تحلیل این است که آیا یوتیوبرهای  داخلی با محتوای ارایه ای در زمینه کریپتوکارنسی، فعالیت غیرقانونی انجام می دهند یا خیر. درحقیقت، مقامات به دنبال هدف قرار دادن افرادی هستند که کلاهبرداری دیجیتالی را به طور غیرمستقیم، مانند نمایش های جعلی تبلیغ می کنند.

با این حال، یک منبع به رسانه محلی گفت که هنوز هیچ تحقیقاتی در این باره انجام نشده است و گفت: “من مطمئن نیستم که چه نوع اقدامات غیرقانونی وجود دارد. ما در حال تلاش برای درک بهتر پرونده هستیم. اما به یاد دارم که خرید بیت کوین به خودی خود جرم محسوب نمی شود”. اما اکسپرسو می گوید که پلیس قبلاً به برخی ادعاها علیه یوتیوبری که اعتراف کرده است مرتکب اعمال خلاف شده است، رسیدگی کرد. با این حال، او قول داد که پول درخواست شده در فیلم ها را به دنبال کنندگان خود پس دهد.

بر اساس دادخواست آنلاین که در مطبوعات Petiçao Publica  منتشر شده و توسط 14،299 امضا شده است، نویسنده ادعا می کند که تخلفات گسترده ای با استفاده از ارزهای رمزپایه، ارزهای خارجی، شرط بندی های ورزشی و سرمایه گذاری سهام وجود دارد.

قسمتی از این پست به شرح زیر است:

در کشور ما این نوع طرح های کلاهبرداری از جذابیت های بسیار خوب با وعده ثروتمند شدن سریع و معمولاً توسط افراد تأثیرگذار  که از نفوذ خود استفاده می کنند و یا تجملاتی را به نمایش می‌گذارند، بسیار رایج است.

در پایین دادخواست، نویسنده از مقامات می خواهد تا در مورد “کلاهبرداران جدید و مدرن” به روشی “جدی” اقدام کنند. همچنین  در این پست مشخص شده است که چنین کلاهبرداری هایی به طور عمده به افراد جوان آسیب می رساند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.