تجارت, رمزارز, فناوری و تجارت, مقالات

مفهوم واقعی دیجیتالی “مالی باز” با ارزهای دیجیتال در پیوند است

روبرتو کامپوس نتو، رییس بانک برزیل، نقشی را که ارز دیجیتال بانک مرکزی برزیل (CBDC)، واقعی دیجیتال، ممکن است در آینده امور مالی شخصی ایفا کند، توضیح داد. در یک رویداد، نتو مفهوم «مالی باز» را توضیح داد و یک «برنامه فوق العاده» را نشان داد که دارای عملکرد PIX (یک شبکه پرداخت) و همچنین یکپارچه سازی با سایر استیبل کوین های موجود است.

CBDC برزیلی پیشنهادی، واقعی دیجیتال، ظاهراً در حال رشد است تا عملکردهای بیشتری داشته باشد. روبرتو کامپوس نتو، رییس بانک برزیل، مفهومی را که این بانک برای نسخه نهایی ارز دارد نشان داد. در 25 نوامبر در یک رویداد آنلاین، Campos Neto ایده‌هایی را که این موسسه برای ارز دارد، تحت نام “مالی باز” معرفی کرد.

این ایده شامل ادغام واقعیت دیجیتال است که هنوز در حال توسعه است، با ساختارها و موسسات مالی سنتی و غیرمتمرکز. یک «برنامه فوق‌العاده» که به مشتریان اجازه می‌دهد تا استیبل‌کوین‌ها و CBDC را نگه دارند، نیز در این رویداد نمایش داده شد و ارتباط سیستم با شبکه پرداخت PIX از پیش موجود را نشان می‌دهد.

در مدل برنامه، Campos Neto توضیح داد:

این اساساً یک تیزر از این است که این یکپارچه‌سازی که من درباره آن صحبت می‌کنم خواهد بود. به جای داشتن چندین برنامه روی تلفن همراه خود، از چندین بانک، نوعی ادغام‌کننده خواهید داشت.

به این ترتیب، این اپلیکیشن به کاربران این امکان را می‌دهد که تنها در یک مکان تصویر کاملی از پس‌انداز خود، سنتی یا مبتنی بر رمزنگاری، داشته باشند.

فشاری برای دیجیتالی شدن
در حالی که مفهوم واقعی دیجیتال مدتی است در حال توسعه بوده است، تاریخ تخمینی برای تکمیل آن وجود ندارد، زیرا بانک مرکزی و دیگر سازمان‌ها همچنان به آزمایش پیاده‌سازی‌ها و عملکردهای گوناگون این سکه نو ادامه می‌دهند. با این حال، کامپوس نتو اظهار داشت که این ارز پلی برای تامین مالی غیرمتمرکز خواهد بود، زیرا کشور به سوی دیجیتالی شدن پولی پیش می‌رود.

کامپوس نتو در این باره توضیح داد: بخش واقعی دیجیتال پلی به محیط دفی است. ما جهان دیجیتال را به سیستم بانکی می‌آوریم. چندین بانک مرکزی دیگر برعکس کار می‌کنند. آن‌ها در واقع دارند دیجیتال را از بانکداری بیرون می‌کنند.

با این حال، برخلاف آنچه Campos Neto می‌گوید، چندین ارز دیجیتال بانک مرکزی اکنون توسط بانک‌های مرکزی بی‌شمار آزمایش می‌شوند. اتحادیه اروپا ها‌اکنون در حال بررسی اجرای یورو دیجیتال است و انتظار می‌رود به زودی آن را تنظیم کند. بانک فدرال رزرو نیویورک همچنین در حال اجرای آزمایشی یک شبکه قابل تعامل از پول دیجیتال انبوه‌فروشی بانک مرکزی است و پیشنهادی در آرژانتین برای برداشتن پول فیزیکی مطرح شده است.

بازگشت به لیست