رمزارز, فناوری, فناوری و تجارت, قانون‌گذاری

‌‌‌‌‌معاون بانک انگلستان درباره رخداد FTX و نیاز به مقررات رمزنگاری

سر جان کانلیف، معاون ثبات مالی بانک انگلستان، می‌گوید سقوط صرافی ارزهای دیجیتال FTX نیاز فوری به مقررات سخت‌تر ارزهای دیجیتال را برجسته کرده است. معاون فرماندار گفت: «نباید منتظر بمانیم تا بزرگ و متصل شود تا چارچوب‌های نظارتی لازم برای جلوگیری از شوک کریپتو که می‌تواند تأثیر بی‌ثبات‌کننده بسیار بیشتری داشته باشد، توسعه دهیم.»

سر جان کانلیف، معاون ثبات مالی بانک انگلستان، دیدگاه خود را در مورد فروپاشی صرافی ارزهای دیجیتال FTX و نیاز به مقررات سختگیرانه تر ارزهای دیجیتال در رویداد مدرسه بازرگانی وارویک در روز دوشنبه به اشتراک گذاشت.

کانلیف ​​با استناد به “زمستان رمزنگاری سال گذشته و انفجار FTX در هفته گذشته” توضیح داد: در حالی که دنیای کریپتو اکنون به اندازه کافی بزرگ یا به اندازه کافی با جریان اصلی مالی مرتبط نیست که ثبات سیستم مالی را تهدید کند، پیوندهای آن با جریان اصلی مالی به سرعت در حال توسعه است.

معاون بانک مرکزی انگلیس افزود که شکست FTX نیاز به تنظیم‌کننده‌ها را برای ایجاد کنترل‌های شدیدتر در زودترین زمان ممکن نشان می‌دهد. کانلیف ​​با اشاره به صنعت کریپتو تاکید کرد: ما نباید منتظر بمانیم تا بزرگ و متصل شود تا چارچوب‌های نظارتی لازم برای جلوگیری از شوک کریپتو که می‌تواند تأثیر بی‌ثبات‌کننده بسیار بیشتری داشته باشد، ایجاد کنیم.

شرکت‌های رمزنگاری فعال در بریتانیا اکنون توسط اداره رفتار مالی (FCA) تنظیم می‌شوند. افزون بر این، دولت بریتانیا در حال نهایی کردن خدمات مالی جدید و قوانین بازار است که مقرراتی را برای استیبل‌کوین‌ها و بازاریابی دارایی‌های کریپتو معرفی می‌کند.

افزون بر این، کانلیف ​​افزود که وزارت دارایی بریتانیا به زودی مشاوره در مورد گسترش حفاظت از سرمایه‌گذار، یکپارچگی بازار و دیگر چارچوب‌های نظارتی که تبلیغ و تجارت محصولات مالی را به فعالیت‌ها و نهادهای مرتبط با دارایی‌های رمزنگاری پوشش می‌دهد، آغاز خواهد کرد. در ماه ژوئیه، بانک انگلستان اعلام کرد که ارزهای دیجیتال به چارچوب‌های نظارتی و اجرای قانون بیشتری نیاز دارند.

مدیر اجرایی بانک انگلستان نتیجه‌گیری کرد: هدف ما این است که اطمینان حاصل کنیم که نوآوری می‌تواند رخ دهد، اما در چارچوبی که در آن ریسک‌ها به درستی مدیریت شوند. رویدادهای هفته گذشته نشانه‌ای قانع‌کننده از اهمیت این موضوع است.

کانلیف ​​پیش‌تر هشدار داده بود که کریپتو آماده پایین افتادن است و اشاره کرد که نرخ آن ممکن است به صفر برسد. او همچنین هشدار داد که با تشدید شرایط مالی توسط فدرال رزرو، ارزهای دیجیتال روزهای سختی را تجربه خواهند کرد.

بازگشت به لیست