تجارت, رمزارز, فناوری, فناوری و تجارت, قانون‌گذاری

مدیر عامل بایننس، شکست FTX مانند بحران مالی 2008 است

چانگ پنگ ژائو (CZ)، مدیر عامل بایننس، سقوط FTX را با بحران مالی سال 2008 مقایسه کرده است. وی با هشدار نسبت به “اثرات آبشاری” تاکید کرد: “اعتماد مصرف‌کننده کم شده است و من گمان می‌کنم ما را چند سال عقب می‌اندازد.”

مدیر عامل بایننس در مورد تأثیر سقوط FTX بر صنعت کریپتو می‌گوید.
مدیر عامل صرافی ارزهای دیجیتال بایننس، چانگ پنگ ژائو، افکار خود را در مورد تأثیر احتمالی فروپاشی FTX بر صنعت کریپتو روز جمعه در کنفرانسی در اندونزی به اشتراک گذاشت. FTX روز جمعه برای فصل 11 ورشکستگی اعلام کرد. سام بنکمن-فرید نیز از سمت مدیرعاملی این شرکت کنار رفت.

هنگامی که ناظم در کنفرانس شکست FTX را با بحران مالی 2008 مقایسه کرد، رییس بایننس گفت: “من فکر می‌کنم این یک قیاس دقیق است و پیش آمدن این نوع رویداد، برای صنعت ویرانگر است.”

افزون بر این، ژائو افزود: «با کاهش FTX، شاهد اثرات آبشاری خواهیم بود. مخصوصاً برای کسانی که به اکوسیستم FTX نزدیک هستند، تحت تأثیر منفی قرار خواهند گرفت.

ژائو انتظار دارد صنعت کریپتو به احتمال زیاد با بررسی نظارتی بیشتری با تمرکز بر سرمایه مورد نیاز و رسیدگی به سپرده‌ها مواجه شود. با این حال، او خاطرنشان کرد که این “احتمالاً چیز خوبی است، صادقانه بگویم.”

پس از فروپاشی FTX، کاخ سفید و چندین قانونگذار ایالات متحده خواستار تنظیم مناسب ارزهای دیجیتال شدند. برای نمونه، سناتور الیزابت وارن (D-MA)، گفت که ارزهای دیجیتال به «اجرای تهاجمی‌تر» نیاز دارند و افزود که او به کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) برای «اجرای قانون» فشار خواهد آورد.

بایننس در حال بررسی خرید FTX و تامین نقدینگی بود. با این حال، پس از انجام بررسی‌های لازم، صرافی ارز دیجیتال تصمیم گرفت که خرید را ادامه ندهد و اظهار داشت: «در نتیجه بررسی‌های لازم شرکتی و همچنین آخرین گزارش‌های خبری در مورد سوءاستفاده از وجوه مشتریان و تحقیقات ادعایی آژانس آمریکایی، تصمیم گرفتیم که ما به دنبال خرید بالقوه http://FTX.com نخواهیم بود.”

رییس Binance معتقد است که صنعت کریپتو در نهایت باز خواهد گشت و در کنفرانسی در اندونزی تاکید کرد: “بازار خودش را بهبود خواهد بخشید.”

ژائو همچنین یکشنبه در توییتی نوشت: ممکن است کمی تلاش لازم باشد، اما چه کار دیگری باید انجام دهیم؟ دوباره بسازیم.

بازگشت به لیست