تجارت, رمزارز, فناوری و تجارت

مارک کوبان با انتقاد از پیتر شیف: طلا دیگر مرده است

مارک کوبان Mark Cuban یک کارآفرین میلیاردر آمریکایی، شخصیت تلویزیونی و سرمایه گذار است که تا به حال طرفدار بیت کوین، اتریوم و سایر ارزهای رمزپایه نبوده است  اما اخیراً مانند سایر سرمایه گذاران به این بازار رو آورده است.

با کمال تعجب، کوبان به دفاع از فناوری در حال ظهور پرداخته است و با انتقاد از پیتر شیف به وی اعلام کرده است که فلز گرانبهای طلا اکنون به عنوان ذخیره با ارزش در برابر ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین و اتریوم رو به افول است.

پیتر شیف Peter Schiff اقتصاددان ارشد و استراتژیست جهانی، بخشی از Alliance Global Partners ، یک مشاور سرمایه گذاری ثبت شده و یک، حتی پسر خودش را به دلیل خرید بیت کوین در گذشته مورد انتقاد قرار داده است. کوبان با انتقاد از تفکر شیف، گفت طلا به عنوان ذخیره با ارزش در حال مرگ است زیرا نمی تواند برای رفع نیازهای فعلی یا آینده جامعه سازگار شود و تغییر کند اما Bitcoin و Ethereum می توانند.

مارک کوبان چگونه به بیت کوین و اتریوم رسید؟

مارک کوبان که اطلاعات زیادی درباره انقلاب های فناوری از ابتدا می داند، می گوید که موارد استفاده کنونی برای ارزهای دیجیتال فقط  در حد “اثبات مفهوم” است و پیشرفت ها باعث تغییر کلاس بندی دارایی ها در سال های آینده خواهد شد اما طلا همیشه ثابت خواهد ماند.

هرچه سرمایه گذاران با ثروت بالا درباره قدرت نمایی و حفظ ارزش ارزهای رمزپایه متقاعد شوند، سرمایه های بیشتری به کلاس دارایی منتقل می شوند. از طرف دیگر، طلا هنوز همان دارایی است که همیشه بوده و خواهد بود و دیگر به قانع کننده ای برای سرمایه گذاری نیاز ندارد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *