تجارت, رمزارز, فناوری و تجارت

لیونل مسی با بازی NFT همراه می‌شود

لیونل مسی، یکی از بزرگ‌ترین سوپراستارهای فوتبال آرژانتین، حضور خود را به عنوان سرمایه‌گذار و سفیر برند سوراره (Sorare) در بازی NFT(توکن غیرقابل تعویض) اعلام کرده است. سوراره امیدوار است که حضور مسی، شیوه پیوند این شرکت با کاربران را بهبود بخشد و استانداردهای تازه‌ای را در این زمینه تعیین کند. جزییات اقتصادی این معامله فاش نشده است.

لیونل مسی، یکی از بزرگترین سوپراستارهای فوتبال و بازیکن فعلی باشگاه فوتبال PSG، اکنون یک سفیر برند و سرمایه‌گذار در بازی تجارت کارتی NFT Sorare است. حضور بازیکن به منظور رشد برند Sorare و بهبود کیفیت تعاملات این برند با کاربران است.

به عنوان بخشی از این همکاری، سوراره بدون افشای اعداد و ارقام پشت این معامله، اعلام کرد که مسی در این شرکت سهامی را تصاحب کرده است. از دید سوراره، شراکت مسی نقطه عطفی برای این شرکت است که پیش از این، جرارد پیکه بازیکن دیگر فوتبال اسپانیا نیز مورد توجه قرار گرفته بود.

قرارداد مسی همچنین شامل ایجاد تجربیات نو در پلتفرم خواهد بود. نیکلاس جولیا، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران سوراره، در مورد این پیشرفت، گفت: ما باور داریم مسی به ما کمک خواهد کرد تا استانداردهای تازه‌ای را در شیوه انجام این کار تعیین کنیم، و مشتاقانه منتظریم تا به زودی در مورد چه محتوای جدیدی و تجربیات طرفداران با هم همکاری داشته باشیم.

ستاره های دیگر ورزش مانند کیلیان امباپه بازیکن فوتبال و تنیسور سرنا ویلیامز پیش‌تر همکاری‌های مشابهی با این برند برقرار کرده‌اند. این پلتفرم 680 میلیون دلار در دور سرمایه‌گذاری سری B خود در سپتامبر 2021 گردآوری کرد.

 

پیوندهای کریپتو مسی

برای مسی، نزدیک شدن به شرکت‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال و NFT تجربه جدیدی نیست. این بازیکن برای پیوند نام و برند خود با دیگر شرکت‌های اکوسیستم بسیار باز بوده است. در واقع، او یکی از نخستین بازیکنانی بود که بخشی از قراردادش را به صورت ارز دیجیتال پرداخت کرد، زمانی که در آگوست 2021 قراردادی را با باشگاه فعلی خود، PSG امضا کرد. به عنوان بخشی از این معامله، مسی بخشی از 30 دلار خود را دریافت کرد. پرداخت میلیون دلاری قرارداد به پاریسن‌ژرمن، یک توکن هوادار که توسط باشگاه با همکاری Socios.com راه‌اندازی شد.

در ماه اکتبر، این ستاره فوتبال همچنین قراردادی را با Bitget، یک صرافی ارزهای دیجیتال با تمرکز تجارت اجتماعی، امضا کرد تا به طرفداران “فرصتی منحصر به فرد برای کشف وب 3.0 و پتانسیل تجارت رمزنگاری در صرافی” بدهد. علاوه بر این، پیوندهای مسی با شرکت‌های رمزنگاری به زمانی بازمی‌گردد که او باSirin Labs، شرکتی که توسعه یک تلفن مبتنی بر بلاک‌چین امن را ترویج می‌کرد، در سال 2017 شریک شد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *