تجارت, رمزارز, فناوری, فناوری و تجارت, قانون‌گذاری

قانونگذاران ایالات متحده درباره گذاردن قوانین بانک SEC نگران هستند

دو قانونگذار ایالات متحده از کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) در مورد روند قوانین آن درخواست پاسخ داده‌اند. درخواست آن‌ها به دنبال آخرین گزارش بازرس کل SEC بود که “نگرانی های قابل توجهی را ایجاد می‌کند که آژانس در تلاش است تا قوانین زیادی را به سرعت وضع کند.”

سناتور پت تومی (R-PA) و نماینده پاتریک مک‌هنری (R-NC) نامه‌ای به رییس کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC)، گری‌جنسلر، ارسال کردند و خواستار اطلاعاتی در مورد روند قوانین این آژانس در روز چهارشنبه شدند. این نامه به چندین موضوع اشاره دارد که در گزارش اکتبر منتشر شده توسط بازرس کل SEC (IG)، یک دفتر مستقل که ممیزی‌ها و تحقیقات برنامه‌ها و عملیات SEC را انجام، نظارت و هماهنگی می‌کند، اشاره دارد.

سناتور تومی روز جمعه در توییتی نوشت: من عمیقا از گزارش IG که دریافته است SEC قوانینی را بدون بازخورد کافی وضع می‌کند، نگران هستم. در این نامه توضیح داده شده است که گزارش IG نگرانی‌های فراوانی را ایجاد می‌کند که آژانس تلاش می‌کند قوانین بسیار زیادی را به سرعت وضع کند، در برخی موارد با استفاده از کارکنان موقت با تجربه کم یا بدون قوانین به ضرر سرمایه‌گذاران، مشاغل و بازارهای سرمایه آمریکا.

گزارش IG اشاره می‌کند که از ژانویه تا آگوست سال جاری، SEC 26  قانون جدید پیشنهاد کرد که بیش از دو برابر قوانین جدید پیشنهادی در تمام سال 2021 و بیشتر از آنچه در هر یک از پنج سال گذشته پیشنهاد کرده بود بود.

پس از انتشار این گزارش، نماینده مک‌هنری در توییتی نوشت: «گزارش اهانت‌آمیز جدید IG، رهبری ‌گری‌جنسلر در SEC  را روشن می‌کند.» او نظر داد: تلاش رییس جنسلر برای تحمیل یک دستور کار مترقی از راه بازارهای سرمایه ما، منابعی را از ماموریت اصلی SEC – از جمله حمایت از سرمایه‌گذاران – می‌گیرد. این نامه ادامه می‌دهد: دفتر شما با حذف برخی از این دفاتر در فرآیند تدوین قوانین، فرصت آن‌ها را برای ارایه بازخورد مهم و معنادار درباره تأثیر پیش‌نویس قوانین بر سرمایه‌گذاران و کسب‌وکارهای کوچک محدود کرده است.

قانونگذاران نامه خود را با فهرستی از پرسش‌ها در مورد چگونگی برنامه‌ریزی SEC برای رسیدگی به مسایل مشخص شده در گزارش IG پایان دادند. آن‌ها از جنسلر خواستند تا 16 نوامبر پاسخ دهد.

هفته گذشته، چهار نماینده کنگره نامه‌ای به [نسلر ارسال کردند و او را به «سوءمدیریت ریاکارانه» در SECمتهم کردند و گفتند که رییس از انجام آنچه که می‌گوید خودداری کرده است. جنسلر همچنین به دلیل اتخاذ رویکردی مبتنی بر اجرا برای تنظیم صنعت کریپتو مورد انتقاد قرار گرفته است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *