فناوری, فناوری و تجارت

فیفا از بازی‌های نوین وب 3 در آستانه جام جهانی 2022 قطر رونمایی کرد

فیفا مجموعه‌ای از بازی‌های نو وب 3 متمرکز بر آینده را برای سرگرم کردن و جذب گروه بیشتری از طرفداران پیش از جام جهانی FIFA 2022 قطر رونمایی کرده است.

بازی‌ها و ورزش‌های الکترونیکی برخی از سریع‌ترین فرصت‌های در حال رشد برای فیفا هستند، زیرا به گسترش فضاهای دیجیتال، پلتفرم‌ها و بازی‌های تازه ادامه می‌دهد که هم‌اکنون از طرفداران فوتبال استقبال می‌کنند.

با رشد ارگانیک جوامع، فیفا در حال گسترش به فضاهای دیجیتالی جدید است. اوایل امسال یک تجربه برجسته Roblox  را راه‌اندازی کرد.

ادغام‌های جدید بازی، که همگی با وب 3 و آینده تعامل دیجیتال طراحی شده‌اند، در سراسر تورنمنت قابل بازی هستند و هر کدام یک پیچ و تاب منحصر به فرد در بزرگترین تورنمنت فوتبال جهان دارند.

 

از جمله آن‌ها عبارتند از:

AI League، یک بازی فوتبال معمولی 4 به 4 است که بین شخصیت‌های کنترل شده با هوش مصنوعی انجام می‌شود و بازیکنان در لحظات سرگرم‌کننده و تاکتیکی از آن استفاده می‌کنند. بازیکنان به‌عنوان مربی و مالک تیم‌های هوش مصنوعی خود عمل می‌کنند و می‌توانند توانایی‌های خود را از طریق افزایش قدرت و آموزش بهبود بخشند. بازیکنان همچنین می توانند شخصیت ها را جمع آوری و مبادله کنند تا با ترکیب استعدادهای مورد علاقه خود تیمی ایجاد کنند. زمین های بازی در مکان های سبک استریت بال در سراسر جهان، از پاریس تا ریو، یائوند تا سئول، قرار دارند.

Upland، بزرگترین متاورس مبتنی بر بلاک‌چین است که به دنیای واقعی نگاشت شده است، جایی که بازیکنان می‌توانند دارایی‌های مجازی را خریداری و بفروشند. اکنون آن‌ها می‌توانند دارایی‌های دیجیتال رسمی جام جهانی فیفا، از جمله فیلم‌های برجسته‌ی افسانه‌ای مسابقات را گرد‌آوری کنند. آن‌ها می‌توانند به ورزشگاه و دهکده لوسیل جام جهانی فیفا سفر کنند، اقلامی را که رنگ‌هایشان را نشان می‌دهند خرید کنند تا خانه خود را در Upland سفارشی کنند، دارایی‌های خود را با دوستان خود معامله کنند و یکی از جوایز متعدد را برنده شوند.

Matchday، از راه یک بازی پیش‌بینی اجتماعی بسیار جذاب و گاه به گاه مبتنی بر کارت‌های فوتبال، اوج احساسی هواداران فوتبال را هدف قرار می‌دهد، که در آن جوهره سرگرمی نه تنها از «درست کردن آن» بلکه از بهترین بودن در میان دوستانتان ناشی می‌شود.

Phygtl، یک اپلیکیشن موبایلی برای تعامل با طرفداران که آن‌ها را به بعد جدیدی می‌برد. یک تجربه همه جانبه، طرفداران به نیروهای خود ملحق می‌شوند تا با همکاری یکدیگر نخستین فن جهانی را که پاداش دیجیتالی تولید می‌کند، ایجاد کنند. طرفداران می‌توانند یک توپ طلایی را از کف دست خود به محیط واقعی خود اضافه کنند، قطعه محدودی از آن را برای پیوستن و جاودانه ساختن تصاویر و لحظات ویدیویی انتخاب شده خود در جام جهانی فیفا نمایش دیجیتالی از هواداران ابدی داشته باشند.

رومی گای، مدیر ارشد بازرگانی فیفا، می‌گوید: «این یک گروه بسیار هیجان‌انگیز از مشارکت‌ها است که ما وارد آن شده‌ایم، زیرا یک هوادار جدید فوتبال بومی دیجیتالی را در آغوش می‌گیریم و با آن‌ها در فضاهایی که می‌دانیم از پیش پویا هستند تعامل می‌کنیم.

“از آنجایی که ما به ساخت استراتژی بازی خود در آینده ادامه می‌دهیم، مطمئناً وب 3 نقش مهمی را ایفا خواهد کرد و این شروع سفر ما را نشان می‌دهد.”

همه فرصت‌های بازی با FIFA+ Playzone و FIFA+ Collec که به تازگی راه‌اندازی شده است تکمیل می‌شوند و در آینده راه‌اندازی‌های بیشتری در نظر گرفته شده است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *