استخراج رمزارز, رمزارز, فناوری, فناوری و تجارت

فناوری بلاک‌چین Sber Bank از Metamask استفاده می‌کند

بزرگترین بانک روسیه با پیوند دادن پلتفرم بلاک‌چین با بلاک‌چین اتریوم،

تکاپوهای خود را در صنایع مالی غیرمتمرکز و وب 3 گسترش می‌دهد.

Sber، بانکی که زمانی با نام Sberbank شناخته می شد و اکنون بزرگترین موسسه مالی روسیه است، به بهبود پلت فرم بلاک چین خود با ادغام آن با بلاک چین اتریوم ادامه می دهد.

در 30 نوامبر، Sber یک اطلاعیه رسمی در مورد پتانسیل جدید برای فناوری بلاک چین اختصاصی خود اعلام کرد. یکی از این شانس‌ها، قابلیت همکاری با اپلیکیشن‌ها و قراردادهای هوشمندی است که در شبکه اتریوم اجرا می‌شوند.

به گفته این بانک، این امکان را برای برنامه‌نویسان فراهم می‌کند که قراردادهای هوشمند و کل پروژه‌ها را بین بلاک‌چین و شبکه‌های بلاک‌چین عمومی Sber منتقل کنند.

تازه‌ترین به‌روزرسانی‌های Sber شامل تعامل با یک کیف پول رمزنگاری نرم‌افزاری معروف به نام MetaMask است. این کیف پول برای تعامل با شبکه اتریوم استفاده می‌شود.

بر اساس این انتشار، این اتصال به کاربران امکان می‌دهد تا فعالیت‌هایی را با استفاده از توکن‌ها و قراردادهای هوشمندی که در شبکه بلاک‌چین که توسط Sber سپرده شده‌اند، انجام دهند.

او به این نکته اشاره کرد که ویژگی‌های جدید یکپارچه‌شده به Sber در متحد کردن توسعه‌دهندگان، شرکت‌ها و مؤسسات مالی به منظور بررسی کاربردهای تجاری عملی زنجیره بلوکی، Web3 و امور مالی غیرمتمرکز کمک می‌کنند.

بر اساس گزارش‌های قبلی، Sberbank در چندین سال گذشته سخت برای ایجاد محصولات بلاک چین کار کرده است و به تازگی درخواستی را به بانک روسیه ارسال کرده است تا در اوایل سال 2021 یک پلت فرم بلاک چین برای استیبل کوین Sbercoin خود بسازد.

Sber پس از دریافت مجوز از بانک مرکزی در بهار سال 2022، اعلام نخستین تراکنش ارز دیجیتال خود را تا ژوئن 2022 به تعویق انداخت.

دولت روسیه 50 درصد به علاوه یک سهم در Sber را در اختیار دارد که آن را به بزرگترین سهامدار شرکت تبدیل می‌کند.

پیشنهاد ارایه شده توسط Sber اندکی پس از آن مطرح شد که ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه، درخواستی برای شبکه‌ای باز از شهرک‌ها بر اساس فناوری بلاک‌چین مطرح کرد.

با این رو، دولت پوتین به ساکنان خود اجازه نمی‌دهد از ارزهای دیجیتال به عنوان نوعی پرداخت استفاده کنند و برنامه‌هایی برای اجرای ممنوعیت کامل پرداخت‌های انجام شده با استفاده از بیت‌کوین از اوایل سال 2020 دارد.

در اواخر ماه نوامبر، قانونگذاران در روسیه در مورد امکان اصلاح قوانین به منظور راه‌اندازی یک صرافی ملی ارز دیجیتال توسط دولت گفتگو کردند.

بازگشت به لیست